Vlastní cesta

16. června 2018 v 21:54 | Nindë |  Random


Jak srát na názory ostatních? Kéž bych to věděla...

Netuším jak jsi na tom ty, ale já nikdy nedokázala se úplně vykašlat na to co si o mě myslí ostatní, co bych dle společnosti měla dělat, jak bych se měla chovat. Sice jsem šťastná, ale vlastně ne tak úplně. Ten vnitřní pocit, že nemůžu dělat co chci mi vždy ničil.

I přes relativně benevolentní rodiče jsem nikdy neměla s rodinou pocit, že můžu dosáhnout čehokoliv, co si umanu. Rodina má na mě mnohem větší vliv, než by se mi líbilo. A neskutečně se těším, až se tohoto vlivu zbavím. Chci pryč z domova a to co nejdřív to půjde.

Odvaha, kterou člověk musí mít je obrovská. Ta nebojácnost je okouzlující. A žádná potřeba se omlouvat za to jaký člověk je a jaké jsou jeho touhy. Nic se nesmí přehánět, ale taky nic není špatné, pokud nepřekračujeme zákon a zachováváme si alespoň nějaké morální zásady jako je tolerance názoru druhých. Tolerance je v pořádku, poslouchání a následování všech okolních názorů je zničující.

Každý z nás má něco na svém seznamu přání. Ten nádherný bucket list všech našich nádherných snů. Říkáme si jak by to bylo úžasné, kdyby se vše splnilo, jak bychom byli konečně sami sebou a přesto si stále dokola hledáme výmluvy pro jejich nesplnění. Pečme na to. Berme ten náš seznam jako něco, co jsme si slíbili a sliby se mají plnit. Buď člověkem, který si plní sliby.

Teď si připadám jen jako člověk, který je obvázán slovy a představami ostatních. Jednotlivé smyčky se utahují a nakonec nebude úniku. Budu svázaná na jednom místě a budu patřit těm, kteří drží provazy kolem mě. Musím se posílit. Posílit svou mysl a naučit se jak vytvořit dýku, která by mě naprosto osvobodila.

Bude to trvat, než se dostanu do stavu kdy budu schopná se stát opravdu mnou. Ale tak co takhle si užít tu cestu... Bude sranda.

Jdi si za tím svým, prosím. Udělej mi tu laskavost a prostě dělej to co chceš. Nikdy nelituj ničeho co jsi doopravdy chtěl i kdyby se měl svět zbláznit. Křič do světa kdo jsi. Dej najevo co za duši v tobě sídlí.

Mango

Osvobozující den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 36.3% (29)
Jenom mírně 25% (20)
Jo a jak... 13.8% (11)
Blu blu blu blu blu 25% (20)

Komentáře

1 Lux Lux | Web | 21. června 2018 v 23:59 | Reagovat

Není to lehký, ale stojí za to být opravdu sama sebou. Bývaly doby, kdy jsem se neustále něčeho bála - co tomu řeknou kamarádi, sousedi, rodiče, ...? Jenže jsem přišla na to, že je to můj život. Tihle všichni okolo mají svůj - svoji šanci. A já se jednou nechci ohlídnout a zjistit, že jsem se bála tak moc, až jsem všechno prošvihla. Nechci. Přeju ti, ať k tomu taky jednou dospěješ.

2 Nindë Nindë | Web | 23. června 2018 v 12:38 | Reagovat

Já jsem k tomu ve svých myšlenkách dospěla, ale je těžký ty myšlenky zapojit do rozhodování v běžném životě... Ale jsem ráda, že ty jsi spokojena :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama