Srdce, usaď se

9. června 2018 v 16:25 | Nindë |  Téma týdne


Do jakých míst bych měla své srdce usadit? To je otázka kterou se zabývám už dlouho a stále nemám na dosah odpověď. Přece jen mám hodně na výběr. Mnohem víc, než měli moji rodiče a co teprve prarodiče. Oni se rozhodli svěřit své srdce jednomu kraji, jedné lásce, jednomu poslání a to žít a vychovat děti. Mě tento postup ovšem děsí a to markantně.

Jsem krásným středem generace Z a lze to poznat. Hrnou se do mě vlivy ze všech stran. Vidím jak se vše kolem mění a tím se měním i já. Je to jako jízda na kolotoči. Jednotlivé pohledy na život se mi neustále mění před očima, ale vlastně jsem je už viděla dřív a stále nevím u kterého se můj kolotoč zastaví. Teď momentálně se mi ze všeho jen točí hlava.

Teď se řídím převážně podle toho co si myslí ostatní, že bych měla dělat, jaká bych měla být. Rodiče vždy říkali, abych byla hodná, šikovná, přívětivá, rozhodně ne naštvaná ani náladová a abych zdravila lidi v naší ulici. Bohužel už skoro nikoho v tý ulici nezdravím teda... Příznávám za své rodiče, že jsou nespokojení, když se nechovám dle jejich představ. Tak se přizpůsobuji jejich požadavkům, aby mi dali pokoj. Nemám zdání jaká budu, až z domova odejdu, protože zatím moje srdce je doma.

Proč vlastně tvrdím, že rozhoduje srdce a ne mozek v tomto ohledu... Protože můj mozek není tím, čím se chci řídit v životě. Raději poslechnu své srdce ať mi řekne co mě udělá šťastnou a takovou jaká si ve skutečnosti přeji být a pak až k tomu připojím názor mozku. Všechno je stejně velmi relativní. Dobré i špatné momenty budou v obou případech - když budu žít zdravě, úspěšně a převážně během bílého dne ale také když budu brát drogy, chodit v noci po barech a ničeho extra nedokážu. Je to jen otázka osobních preferencí.

Je to stále jen výběr. Výběr, na který by se měl brát zřetel a žít podle něj. Nesnažit se o to zakopat svou pravou podstatu. Věc, která je mi na tomhle nemilá je ta, že ten výběr se dá měnit. Mnou, podmínkami, ostatními, vše si může zahrát s mým srdcem. Já si jen přeji, aby už konečně někde to mé srdce zůstalo.

Je na čase se usadit ve svých názorech.
Je na čase být sama sebou.
Je na čase žít.

Nemyslíš?

Mirinda

Krásný srdečný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které slovo tě zaujalo?

Lustr 28.6% (4)
Satanáš 21.4% (3)
Burda 14.3% (2)
Koruna 14.3% (2)
Šlehačka 21.4% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama