Štěstí v životě

9. května 2018 v 20:01 | Nindë |  Téma týdneŠtěstí, ve smyslu být šťastný, je jeden z největších pokladů, které dnešní generace ve vyspělých státech může mít. To je kvůli tomu, že si mohou dovolit řešit zda-li jsou šťastní. Nepotřebují řešit jak sehnat vodu, jak se ubránit útočníkům, ani jestli mají kam složit večer hlavu. To vše už mají zajištěné... Doufám. Štěstí pro nás znamená něco úplně jiného než pro lidi v rozvojových zemí a těžko říct, jestli je to tak moc dobře, protože si pak přestáváme vážit maličkostí.

V našem světě je člověk šťastný, když má dost peněz, životní lásku a výdělečnou práci. Ale upřímně... Kdo se tu doopravdy cítí naprosto šťastný, když má tyto aspekty? Ještě něco sem tam chybí, nebo to není ideální. Třeba když člověk má sice výdělečnou práci, ale naprosto nepasující k jeho osobě. Někdy ovšem, i když si můžeme v podstatě dělat co chceme a je všechno v pořádku, tak se necítíme šťastní.

To pak přichází to klasický "A kdyby tak ještě..." A už se dostáváme do nekonečného kolotoče tužeb. Sice máme vše co si jen můžeme přát, ale nám to nestačí a chceme víc a víc a víc. Nikde nekončí ta hranice spokojeného bytí. Hledáme ten stav blaženosti tak moc, že si neuvědomujeme, že v něm vlastně jsme. Nechceme se spokojit s tím co máme, protože ostatní mají větší dům, hodnější děti a líp zastřihlý kníry. Zaslepí nás naše vlastní touha po životech ostatních a tak si ani nevšimneme, že jejich životy nejsou také samé pozlátko a my máme vlastně už taky zlatý strop, který nám závidí někdo jiný.

Samozřejmě, že celý den nemůže být jen šťastný. V životě je nutná změna, překvapení a tudíž problémy. Na konci dne, ale stejně na těch drobných problémech nezáleží dokud jsme živí a zdraví a stejně tak i naši blízcí. Často vidím, jak někoho dokáže jeden pidi problém naprosto vykolejit z rovnováhy a je pak naštvaný na všechny a všechno (dokonce i na banánovou zmrzlinu) a tak si nevšimne, že vlastně zbytek dne nebyl špatný a spíš v něm hledá ještě víc nepříjemností (zmrzlina se začala roztékat). Takový typ lidí se ale obvykle nejvíc žene za štěstím.

Měla bych konečně se svěřit s tím co bych si přála. Přála bych si, aby ses odprostil od svých problémů. Nevytěsnil je, ale jen se na ně podíval z dálky. Jakmile se od nich vzdálíš, tak si všimneš i jiných věcí, jako je krása větru proklouzávajícího mezi prsty a zpěv slavíků po ránu. Jakmile uvidíš jaké máš štěstí a jak je život ve skutečnosti krásný, tak bys měl být přece jen o něco šťastnější.

Řízek

Každý šťastný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Z kolika procent jsi šťastný?

0% 12.5% (2)
33% 18.8% (3)
100% 12.5% (2)
666% 12.5% (2)
420% 6.3% (1)
69% 31.3% (5)
7% 6.3% (1)

Komentáře

1 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 14. května 2018 v 19:50 | Reagovat

Pravda, lidé chtějí stále víc a víc. Někomu stačí ta voda, další chce lásku, další barák, další baráky tři. Něco na tom je, že štěstí už je v tom, že si vůbec můžeme dovolit o něčem takovém přemýšlet, protože naše základní potřeby jsou splněny.
Je potřeba se dívat na to dobré.

2 Nindë Nindë | Web | 14. května 2018 v 20:45 | Reagovat

[1]: Přesně... Jsem ráda, že to tak taky bereš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama