Kouzlo internetu

20. května 2018 v 16:56 | Nindë |  Random


Internet je kouzelné místo. Dokáže nás přenést z místa na místo, udělat nás chytřejšími, nebo víc vymletými. Nabízí nám nepřeberné množství informací, až je to děsivé. Můžeme hledat jak zlepšit svůj život, či proč je obloha modrá a nebo jak se pere prádlo. Na tomto kouzelném místě velmi rádi setrváváme. Jsme zvědaví lidé milující komfort. Na jednu stranu by bylo ohromně hloupé se odříznout od této obrovitánské databáze.

Běžný den otroka internetu vypadá asi takto: Po probuzení zkontroluje sociální sítě, novinky ve světě a co píší kamarádi. To provádí až do té doby co jde spát. Sem tam si najede nový díl seriálu nebo video na youtube, či užitěčnější informace a vyřídí vše potřebné. Čistě teoreticky člověk by ani nemusel vyjít z baráku, protože by si vše dokázal najít, zařídit a popovídat si jen díky připojení.

Internet nás odhání od světa venku. Kdykoliv si nás chytne, tak se nás velmi nerad vzdává. Určitě to znáš, když máš už dělat něco jiného, ale stále dokola hledáš něco co tě zaujme na stránkách, aby tě to více zdrželo od práce. Ta touha po novinkách je neuvěřitelně silná. Je těžké se věnovat přínosným infromacím, plus je samozřemě rozeznat mezi těmi nepotřebnými. Je jednoduché se ládovat primitivními zprávami, nejlépe s mírně negativním nádechem (abychom měli na co nadávat při rodinné večeři). Složitější infromace vyžadují koncentraci, zapojení mozku, ale my chodíme na net během volného času pro odpočinek a tak se velmi rádi zhrozíme co si to zas Vondráčková vzala na červený koberec.

Co ale dělat, když ne být na internetu... Opravdu jsi tu jen tak? Nesnažíš se jenom vyvlíct z nějaké nic moc aktivity, kterou bys měl dělat? Nemáš opravdu nic lepšího a přínosnějšího na práci, než si číst moje kecy? Dám ti pár příkladů co bys mohl dělat - Najít si proč je obloha modrá (je to zajímavý, věř mi), prozkoumat neznámé místo, sejít se svým oblíbeným člověkem, rozumně si zlepšit život (tady je spousta možností). Možná k něčemu budeš potřebovat internet, ale už to nebude jen bezcílné bloumání jako spíš rázování si to po stezce za určitým cílem.

Máme tolik času a je jen na nás jak ho strávíme. Musíme si uvědomit naše potřeby, priority a celkově kam chceme mířit. Nenech se ovládat internetem, nikdy si ho nenech přerůst přes hlavu a spíš ho využij ve svůj prospěch. Měl bys být vždy dost silný ho opustit.

Kmín

Nespoutaný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čeho si nejvíc ceníš?

Přátel 75% (3)
Svobody 25% (1)
Peněz 0% (0)
Rodiny 0% (0)
Vody 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama