A co s tím?

11. března 2018 v 17:45 | Nindë |  Vážná věc


Nejlepší otázka na zamyšlení u čehokoliv: A co s tím? Když se to napíše takhle, tak to může znít dost arogantně, ale chtěla bych aby sis představil, jak ti to říká malé desetileté dítě, které má oči na vrcholku hlavy z toho jak je zvědavé. "A co s tím?"

S rodiči docela často řešíme politiku. Obvykle když máme puštěné zprávy a dojídáme večeři, tak se najednou dostaneme k tématu Babiše, Zemana, Okamury a dalších politických představitelů, ke kterým jako rodina máme značné výhrady. Předáváme si informace ohledně činů těchto osob a odsuzujeme jejich kroky. Po pár minutách mi ale v hlavě vyskočí toto: A co jako? Co s tím máme udělat? Jaké je řešení?

Reálně není asi žádné řešení, ale co takhle se jen na chvíli zamyslet nad tím jak by se to dalo vyřešit, tak aby se to co nejvíc dokázalo přiblížit reálu. Jak zařídit, aby naše daně šly tím správným směrem. Jak zařídit, aby se udržela svoboda lidu. Jak zařídit, abychom se měli stejně dobře jako dnes i za deset, třicet let. Každý přijde pravděpodobně s jiným nápadem po nějaké době, ať už kratší nebo delší.

Nemyslíš si, že by bylo přínosnější pro společnost, kdyby lidé sdíleli své nápady, než jen a pouze suchá fakta? Lidé se až moc bojí se vyjádřit, se mi zdá. Nebo mají pocit, že jim nikdo nenaslouchá. A třeba ne, třeba teď nemají nikoho s kým by si popovídali o svých nápadech, ale to neznamená, že je všem dnům konec. Na světě je určitě někdo, kdo by projevil zájem si vyslechnout jejich ideu. Měli by ho najít a obohatit se navzájem.

Jaký nápad tvá mysl hostí?

Špenát

Krásný a inspirativní den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama