Prchlivé mládí

24. února 2018 v 19:31 | Nindë |  Téma týdne


Můj život bude nudný, obyčejný, nikterak zvláštní. Splynu s ostatními a nesplním si nic z toho co bych chtěla. Nikdy se nepodívám do Thajska, do chudých vesnic v Africe, nikdo se po mé smrti nebude ptát jaký život jsem vedla. Zůstanu v Česku, vystuduju, budu pracovat pro zkažený systém, vdám se, vychovám děti a nakonec půjdu do důchodu a ztratím chuť žít tak moc až nakonec opravdu vypustím duši.

To mi přivedlo k slzám. Ten náraz reality a pravděpodobnosti mi udělal z očí vodotrysky. Cítila jsem neskutečné zoufalství nad mou budoucností. Teď jsem mladá, plná ideálů, nápadů, inspirace. Proč toho nevyužít a užít si život dokud je mi to umožněno? Proč prostě nevycestovat, nepodívat se do cizích krajů, nenasbírat nové pohledy, názory které bych mohla šířit? A tentokrát ne poze ustrašeně v koutě blogu, ale skutečně nahlas uprostřed místností.

Mládí mi postykutuje tolik možností. Společnost mi časem odpustí moje výstřelky. Na společnosti mi v tomto ohledu záleží jen kvůli tomu, že stále mám a budu mít domov, nebo spíše více domovů (rodina, přátelé, místa). A chci aby mě doma přivítali a ne odsoudili.

Říká se, že ti mladí jsou naší budoucností. Někdy mi přijde, že jsou až moc uzemňováni staršími. Většina se nakonec podvolí a tak vzniká stejná generace jako předešlá, ale s jinými zv. Jak bychom se mohli vzkvétat, když se mladým přistřihávají křidýlka a jsou plísněni za vše mimo normu? Jen pár jich ustojí a skutečně dokážou změnit zastaralý pořádek.

Tak snadno ale mohu své mládí promarnit. Moje každodenní rozhodnutí mohou vést k tomu, že nepromarním jen svoje mládí ale i život. Tak moc si zvyknu nebojovat za svoje výmysly, až se později automaticky přesunou v mé hlavě do koše. Každý starší člověk to říká: "Buď ráda že jsi mladá. Jen si užívej mládí." Někdy to neříkají jen starší ale i mladí. Něco na ten způsob mi dokonce řekla i sestra a to je jí teprve jednadvacet.

Mladí je období rozvoje a svobody. Lidé ho opouštějí v různém věku. Někdo dospěje v osmnácti, někdo ve třiceti a jsou i případy, kdy se mládí lidé nevzdají i přes důchod.

Myslíš si, že si stále užíváš mládí?

Kustovnice

Krásně mlaďoučký den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 3. března 2018 v 14:32 | Reagovat

Ty jo, do Thajska bych se chtěla taky podívat. To moře :O <3
Je pravdou, že mladí jsou dost uzemňovaní staršími a díky kvůli tomu si ani nesplní některé sny a nedělají přesně to, co třeba chtějí,ale co musí. Je třeba mít trochu svou hlavu, ale zároveň si nechat poradit. Hlavně je blbost si říkat, nikdy nevycestuju, nikdy tamhleto a tohleto...
Mládí a staří je takové zajímavé filozofické téma ... poměrně smutné... možná.
Ale článek je napsaný hezký. Já si zatím užívám toho, že jsem mladá. Fakt užívám, i když se mi neplní doslova vše, ale mnoho věcí ano. Tak se měj :)

2 Nindë Nindë | Web | 3. března 2018 v 22:03 | Reagovat

[1]: Smutné pravděpodobně to téma je, protože mládí rychle odchází a stáří brzy přichází. Si jasně pamatuji, že před rokem jsem si uvědomila, že vlastně vzpomínám na první třídu, ale to bylo tenkrát před deseti lety a to číslo deset mi přišlo neuvěřitelně vysoké. Někdy bych se totiž zase šoupla i do školky :D Je dobře, že si toho dost plníš. Přece jen k něčemu nebude možnost se vrátit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama