Vnější hlas

20. ledna 2018 v 13:56 | Nindë |  Téma týdne


Občas vnitřní hlas přestane fungovat. Porouchá se a už není vnitřní, nýbrž vnější.

Už nějakou dobu tak na střídačku pracuji v čajovně. Zrovna včera jsem měla směnu s fajn lidmi o kterých vím, že jim můžu říct v podstatě cokoliv. A tak jsem nezavřela hubu. Mlela a mlela jsem slova a občas z toho kafemlejnku vyšly jen naprosté kravince.

Obvykle nejsem sprostá. Mluvím docela slušně a musí se opravdu něco stát abych začala nadávat. Obvykle mi právě stačí jen ten vnitřní hlas, co si zanadává. Ale když je nějaký poděl v čajce tak jsem velmi expresivní. Kamarádka už vyhrožovala, že mi to bude během šichty počítat mé neslušné výlevy. Byla jsem ráda že ne, protože když přišel ten největší průšvih, tak jsem mluvila jak dlaždič, kterému se roztřískala půlka dlaždiček.

Celkově v čajovně, to co si jen myslím říkám nahlas. Každý už tam trpí buď mírnou, nebo závažnou samomluvou. Přece jen samomluva je právě ten vnitřní hlas člověka. Já jsem i jindy docela dost otevřená, až si myslím, že to některé lidi musí děsit. Prostě se za zas tolik věcí nestydím. Samozřejmě filtr mám, ale zapínám ho jen v přítomnosti nehodných osob.

Stejně je někdy prostě nejlepší si věci jen myslet. Já nemám moc zájem o to zahlcovat lidi mými problémy a vším co se mi událo během oběda. Někdy sice povídám kokotiny, ale nejsou to zrovna věci o mě jako spíš o okolí. Ale teda drby mám ráda. Není moc co bych s nimi dělala dál, ale jsem od přírody zvědavá a obzvlášť co se týče životů mých kamarádů a známých.

Uvnitř si vedu prostě takový hezký monolg, který nikdo neslyší a občas je velmi dobře že tomu tak je.

Trpíš samomluvou?

Vejce

Šťastný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které slovo tě zaujalo?

Lustr 28.6% (4)
Satanáš 21.4% (3)
Burda 14.3% (2)
Koruna 14.3% (2)
Šlehačka 21.4% (3)

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. ledna 2018 v 16:52 | Reagovat

Snažím se ty negativní promluvy držet v sobě, ale někdy to fakt nejde...

2 Nindë Nindë | Web | 22. ledna 2018 v 21:09 | Reagovat

[1]: Ne no... Někdy i když vím, že je to zlý, tak to musím říct

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama