Pohoda po deváté

18. ledna 2018 v 20:04 | Nindë |  Random


Dneska chtěl náš češtinář na poslední chvíli nasbírat ještě známky za mluvní cvičení, každý měl v průměru tak minutu, aby pověděl třídě o čemkoliv chtěl. Já jsem šla na řadu jako druhá, ale na mě se vůbec tedy ani ten minutový limit nevztahoval a stačila jsem jen říct: Tak, já bych vám ráda něco pověděla o novém systému, který jsem začala zavádět do své večerní rutiny... A nic víc se nikdo nedozvěděl.

Ale ráda bych tady pokračovala se svým projevem. Jde o to, že po okolo deváté ustávám s prací do školy. Pokud fakt jsem předtím nestíhala a zbývá mi něco dodělat, tak se zdržím i třeba o půl hoďky a jindy nemám co dělat už hodiny předtím. Každopádně co teda pak dělám? Pečuju o sebe.

Pro mě péče znamená, že provedu nějakou tu hygienu. Pak pokud je to potřeba, tak si sbalím věci do školy a připravím si co si vezmu příští den na sebe. Někdy mi to zabere minutu a jindy ještě při poslechu písniček to dá deset minut, než je vše nachystané. Pak už vlezu v pyžamu do postele. Ale nejdu spát, ještě ne.

Začínám kreslit. K Vánocům jsem dostala nové fixy a tak je aktivně využívám každý večer. Někdy mám předlohu, někdy si vymýšlím kokotiny. Jak to tak většinou bývá u těch průměrných kreslířů, tak podle předlohy je to tak třikrát hezčí, než bez ní. Protože to co má člověk v hlavě nějakým způsobem nejde vůbec nakreslit.

Poté se přesouvám na knihu. Kousek po kousku jí ukusuji. Dala jsem si limit 5% ve čtečce za den. Zatím mi o vychází pěkně a sem tam i přetáhnu. Před nějakou dobou jsem v podstatě vůbec nečetla a chybělo mi zahloubání se do říček písmen.

Pak už tak nějak postupně vskutku usínám a snažím se na zádech, protože dle vědců je to nejzdravější poloha na spaní a navíc jsem si všimla, že moje levé řasy nejsou tak fajnové jako na pravém oku a mám podezření, že je to právě z důvodu každonočního ležení na levém boku.

Pak jsem ještě zavedla něco málo do mého života a o všem si udržuji přehled ve svém notesu s úkoly. Je to jen jednoduchá tabulka s lednovými datumy a činnostmi. Pokud mám za den splněno tak fajka, když ne tak křížek. Myslím, že je to docela dobrá pomůcka ke sledování svého pokroku.

Co ale děláš ty po večerech?

Komu přišla ta otázka úchylná?

Ananas

Krásně odpočinkový den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které slovo tě zaujalo?

Lustr 28.6% (4)
Satanáš 21.4% (3)
Burda 14.3% (2)
Koruna 14.3% (2)
Šlehačka 21.4% (3)

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 17:02 | Reagovat

Já po večerech bubnuju na buben. Myslím, že to ocením nejen já, ale i sousedi :D .. no což, zatím nikdo neklepal na dvěře ;)

2 Nindë Nindë | Web | 20. ledna 2018 v 13:07 | Reagovat

[1]: Bunování je supr :) Já teda nikdy nebyla zrovna hudební mág, takže mi i udržení rytmu někdy dělá problém :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama