Co s tím vysvědčením...

31. ledna 2018 v 18:22 | Nindë |  Random


Výpis vysvědčení. Už ho mám doma, spokojeně mi hajá na posteli. A co já s tím?

Kdo by si na něj stěžoval. Krásných pět dvojek tam je a zbytek výborný. Je to jedno z těch hezkých vysvědčeních co mám, ale stejně není to, že by mi přinášel pohled na něj nějakou radost. Jsou to prostě fakty o kterých jsem věděla už i dřív.

Kdykoliv domů přijdu s vysvědčením, tak se na něj vrhne moje rodina jako banda supů. Je sranda je pozorovat jak do toho papíru zírají, čtou nahlas co tam je psáno a usmívají se nad slovem vyznamenání. Ne že bych měla vždy vyznamenání, ale po většinou ano. Moje rodina má z toho cáru papíru mnohem větší radost, než já sama.

K čemu mi to je vlastně? Nikdo se mi za pět let nezeptá tak co jsi měla ve třeťáku v pololetí na vysvědčení. Všem to bude jedno a i mně. Moje dobré známky vycházejí především ze snahy udržet doma mír. Nestresovat rodiče ohledně mého prospěchu. Zjistila jsem, že když budu mít dobré známky, tak vlastně bude našim naprosto jedno co dělám, hlavně když budu v jejich očích vedená jako vzorná studentka.

Co bylo ale neobvyklého na tomto výpisu. Především to, že mi bylo předáno před kinem naším panem třídním, který mimochodem dorazil asi deset minut po předesílaném čase srazu. Alespoň ten film mě přivedl na jiné myšlenky, než je dumání nad tím proč je tak důležité míti důkaz o své snaze.

Občas ani nejde pořádně o dlouhodobou snahu ze strany studentů. Nechají si nasázet špatný známky a na konci roku díky jednomu zkoušení mají zázračně průměr x,49. Já neříkám, že jim to nedalo práci, jen to stále není důkaz o tom, že by byl ten člověk nějak moc snaživý, cílevědomý. Tohle zaokrouhlování mám dojem trochu kazí produktivnost, protože někdo s průměrem 1,56 dostane stejnou známku jako někdo s průměrem 2,43. Trochu až moc velké generalizování. (Ale i mně tento systém hraje do karet)

Ale tak naše školství má mnohem víc chyb. Největší bych uvedla tu, že je ve vzdělávacím sektoru zaměstnáno příliš učitelů, kterým nezáleží na studentech a jejich vzdělání a jen si léčí svoje mindráky. Nejsem si moc jistá, jestli by tohle vyřešilo zvýšení platu. Možná by se učitelé více těšili do práce, ale stejně ti co nemají rádi předávání svých znalostí dětem, tak ti budou stále stejně nepříjemní. Ale tak už to je. Dokud nepřijde někdo uvědomělý do vlády a nezmění celý systém školství k lepšímu, tak to tak bude i navždy.

Pamatuješ si co jsi měl na vysvědčení ve třeťáku na střední? A nebo tě ještě čeká?

Nudle

Úspěšný nejen tento den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vykřikneš, když se doma narazíš na roh nábytku?

Do P*če! K*rvá! 50% (5)
Áááááh 10% (1)
*nekřičí ale zatíná zuby a funí* 40% (4)
Byl jsem postřelen!!! 0% (0)

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 31. ledna 2018 v 18:46 | Reagovat

Taky uz si nepamatuju co bylo ve tretaku :D mas pravdu, dobrych ucitelu je opravdu malo :(

2 Nindë Nindë | 4. února 2018 v 20:11 | Reagovat

[1]: A přitom jsou učitelé základem no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama