Udržení si svých hodnot

13. prosince 2017 v 19:53 | Nindë |  Vážná věc


Je to tak hloupé... Nechceme a chceme změnu svého životního stylu. Tak bychom se sakra měli rozhodnout za čím si budeme stát, ne? Za svojí okej verzí dneška, nebo svojí ještě lepší a spokojenější verzí zítřka?

Já se snažím o nějakou tu velkou změnu sama sebe už dlouho. Mám tohle téma docela zmáklý z těch všech videí, stránek na netu a uvažování sama o sobě. Vždy jsem se něco pokusila změnit. Vydržel mi ten zvyk tak maximálně dva týdny. Pak jsem třeba už dva dny vynechala a nechtělo se mi začínat znova i když jsem věděla, že to vlastně bylo dobrý.

Můj mozek mi už ale opravdu štve. Nedokáže udržet jeden názor. A nebo když už ho má, tak na něj zcela zapomene zrovna v tý nejvíc krizový situaci. Řeknu si ráno, že budu jíst zdravě ale jen co odpoledne mamka přinese domů pět koblih, já už se dvěma z nich cpu. Pak si říkám, že jsem neměla a když už tak jenom jednu. A pak si ještě vezmu kus studentský od kamaráda, protože prostě ten den už jsem stejně ten svůj slib porušila, tak proč se snažit.

Moje neustále snahy se týkají hlavně tří věcí: Zdravá strava, pravidelné cvičení a osmihodinový spánek (btw. Tenhle článek originálně píšu v 0:57... ups). Kdybych dosáhla těchto tří věcí. Udržela bych si je alespoň měsíc, tak bych věděla, že jen tak nepůjdou pryč a taky mi půjde pak lépe začít jakýkoliv jiný zvyk.

Je toho tolik co bych se chtěla naučit, co bych si chtěla osvojit. Je smutné, že i když mám čas, tak ho netrávím tak jak bych měla. Jo, člověk si musí taky odpočinout, ale mě teda dva díly seriálu odrovnají tak, že pak i kdybych spadla do čerstvých sraček, tak bych byla líná se z nich zvednout. A pak se teda jenom válim a na konci dne jsem na sebe naštvaná kvůli proparněnému času.

Nesnáším, když není čas efektivně využíván, nebo tak nějak cokoliv špatně užíváno. Nechápu, proč dělám to, co nesnáším. Já vím, že vždy člověk bude trochu toho času marnit na zbytečnostech, ale když jem si jistá, že by to šlo u mě omezit a nic s tím nedělám... To je jako mít zaprasený brýle (častá situace u mě), v šuplíku mít mikrovlákno, ale být příliš líný si je vyčistit a stále narážet do rohů nábytku. Bolí to, co?

Takže moje současné přání? Něco se sebou už konečně (kurva) udělat. Protože zatím furt jenom padam na hubu při svých pokusech, a mít po devětsetapětapadesátitří rozbitý nos mi nedělá dobře.

Co bys chtěl změnit ty na sobě a co pro to uděláš?

Rybíz na kyselo

Líbezný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vykřikneš, když se doma narazíš na roh nábytku?

Do P*če! K*rvá! 50% (5)
Áááááh 10% (1)
*nekřičí ale zatíná zuby a funí* 40% (4)
Byl jsem postřelen!!! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama