Na hraně slov

5. prosince 2017 v 21:24 | Nindë |  Téma týdne


Podle mě to musí znát každý. Povídáš si s kamarádem a řeší se docela nevinné téma a v tu chvíli proneseš něco neskutečně upřímného, přímočarého až urážejícího a prostě to co tě bez přemýšlení napadlo. V tu chvíli se svět zastaví a tobě úsměv sklouzne z obličeje jak med po nakloněným chlebu s máslem. Druhý se zarazí a ty si začneš krutě uvědomovat svojí chybu. Právě si řekl něco, co by ho mohlo příliš naštvat.

Pokud máš štěstí, tak se ti podaří to zahrát do autu ještě předtím, než kamarád pronese zaražené: "Co??" Když to ovšem nestihneš a opravdu se tě zeptá, tak jsou tu dvě možnosti. Ještě to zahrát do autu, ale to jde o něco hůř, protože přece jen tam byla trochu větší časová prodleva a pak ze sebe musíš občas udělat debila. Nebo se přiznáš k tomu, že jsi to tak myslel.

Po přiznání může následovat buď to, že se ten druhý naštve do běla, nebo to přijme s humorem a ještě si přidá na svůj účet. Ať už to skončí jakkoliv, tak je dost možné, že se tím bude ten druhý zabývat ve své hlavě ještě dost dlouho poté. A je velmi nepříjemné, když ti pak něco podobného později vmete do tváře jako odplatu.

Občas jsou ty konverzace na hraně i když se ostatní můžou tvářit naprosto v pohodě. Jasně si pamatuju, když jsem udělala v páté třídě vtípek, který způsobil to, že se pak moje kamarádka nechtěla snad měsíc bavit. Snažila jsme se to vyžehlit právě potom co se kamarádka zarazila, ale nepovedlo se to. Ne že bych se teda nějak extra poučila, protože věřím opravdu tomu, že jsme v průběhu let řekla dost špatných věcí lidem, kterým mám ve skutečnosti ohromně ráda.

Je těžké vybalancovat upřímnost s laskavostí. Občas holt člověk z té hrany spadne a pak trvá, než se zas na ní vyškrábe.

Máš také nějakou zkušenost s bytím na takovéto hraně?

Pistácie

Krásný a krutě upřímný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vykřikneš, když se doma narazíš na roh nábytku?

Do P*če! K*rvá! 50% (5)
Áááááh 10% (1)
*nekřičí ale zatíná zuby a funí* 40% (4)
Byl jsem postřelen!!! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama