Kam se ztratí kamarádi?

7. prosince 2017 v 19:33 | Nindë |  Random


Jsem ve třeťáku na gymplu, takže to znamená, že za rok už budu skloňovat slovo maturita ve všech pádech a za dva roky snad už budu sedět na přednášce. Dva roky... A budu dost svého času trávit úplně v jiných prostorách, s jinými lidmi, budu se zabývat jinými věcmi. Když si totiž uvědomím, že poslední dva roky uběhly neskutečně rychle, tak je to děsivé.

Se svojí kamarádkou jsem v jedné třídě už od školky. Už třináct let spolu vstupujeme do instututů a tam spolu trpíme. Upřímně si moc nedokážu představit, že by najednou se mnou nebyla. Už jsem na její přítomnost zvyklá. Jsem zvyklá, že řešíme stejné věci a v určitých ohledech jsme si podobné, ale taky se dokážeme iracionálně na sebe naštvat. Nevím, jestli někdy v životě ještě najdu někoho takového. Jo, přítele si snad najdu, ale přítel není kamarádka. Jinak by se neříkalo, že má někdo přítele, řeklo by se, že má opravdu dobrého kamaráda se kterým sdílí lóže.

Samozřejmě přijdu po gymplu o mnohem více kamarádů. Někdy mi mrzí, že s nimi netrávím více času. Nevím jak by byli potěšeni více času s mojí maličkostí, ale já bych byla nanejvýš spokojená být s nimi trochu víc. Nedávno jsem si ale uvědomila, že s některými opravdu skončí to přátelství odchodem z gymnázia. Možná si sem tam napíšeme a sejdeme se, ale už nebudeme mít to fajn pouto ze školy. Už budeme jen dva lidé, kteří se jednou za čas budou chtít informovat o tom jak to vypadá u toho druhého. Trocha veselí, smutku a pak zase nazdar na nějakou dobu.

Když se tak podívám na své rodiče, tak vidím, že žádný z nich nemá toho kamaráda, kterému by alepsoň jednou za dva dny napsali. Už jsou všechno jen známí. S některými se pravidelněji vidí, s jiným méně. To, že je ale vidí častěji neznamená, že je mají raději. Prostě už je to tak zařízené. Rodiče mají hlavně sami sebe, mě a sestru. Ale já se ségrou s nimi taky nebudeme navždy, jednoho dne odletíme jinam a návštěvy budou jednou za čas. Nevím, jestli chci být jako rodiče v tomto ohledu. Asi bych chtěla mít jako příjemný bonus v dospělácké dospělosti opravdové kamarády.

Je těžké si po škole najít další blízké lidi, nebo se mi to jen zdá?

Brokolice

Veselý den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je podle tebe nejlepší místo?

Márnice 25% (2)
Hřbitov 50% (4)
Krematorium 0% (0)
Škola/Práce 12.5% (1)
Peklo 12.5% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama