Chyby

23. prosince 2017 v 9:58 | Nindë |  Vážná věc


V životě člověk udělá tolik chyb. Je to dobře, chybami se člověk učí. Některé chyby dotyčného ale doprovázejí dlouhou dobu a jen doufá, že si je někdy odpustí. Můžeme od začátku vědět, že děláme chybu, nebo to zjistíme až pak. Obě tyto chyby v určitém bodě bolí.

Já mám velkou zkušenost s nevědomou chybou. Nebudu se tady konkrétně rozepisovat, ale každopádně šlo o to, že ze začátku mi přišlo jako dobrý nápad to udělat. Pak jsem se stala nejistou a zamýšlela jsem se zda-li je to opravdu byl tak super. Pak jsem došla k názoru, že to bylo špatný a pak jsem to korunovala na svou největší chybu za celý rok. Ještě jsem si neodpustila, hlavně ptotože za to můžu v podstatě jen já. S vědomou chybou mám také zkušenosti, ale také se mi stalo že jsem se ve svém přesvděčení zmýlila. Chyba totiž není vždy chyba. Měla jsem pocit, že bych měla radši dát přednost jinému východisku, ale nakonec se ukázalo, že to byl nakonec skvělý počin.

Chyby nás straší. Podle jejich závažnosti s námi zůstávají různě dlouho. Na některé se zapomene během dne a na jiné se vzpomíná na smrtelné posteli. Záleží na nás a našem přiznání si té chybičky, přijmutí jí a posunutí se dál s o něco lehčím svědomím. Mně tato část někdy nedělá žádný problém, jindy přemýšlím co jsem to byla za krávu před téměř deseti lety a nechci přijmout svou minulou verzi. Ale na druhou stranu jsem potěšená, že alespoň vím, že jsem byla malá, pitomoučká holčička a můžu si vzít z toho ponaučení.

Občas mám smíšené případy, kdy si říkám jestli to bylo moudré nebo naprosto zoufale hloupé. Stále se ještě nedokážu rozhodnout. Je to otevřený případ a trochu vyčkávám, že se něco pokazí, abych si pak mohla opět zanadávat na sebe. Moje důvěra trochu klesá. Důvěra... to je věc, kterou v dnešním světě má jen málokdo a je riskantní s ní investovat (i když mně se to taky sem tam vyplatilo).

S chybami je to těžké. Jsou nepříjemné, ale nakonec z nás vždy udělají lepšího člověka. Jak jinak bychom se měli poučit ze života, než aby nám nasolil úhledný přehled červeně potrhaných chyb v průběhu bytí.

Jaký pohled na chiby máš ty?

Myslivecké knoflíčky

Lahodný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěl bych mít...

Veverku 23.5% (4)
Koláč 35.3% (6)
Kamarády 23.5% (4)
Tramvaj 17.6% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama