Zamyslet se nad správností

9. listopadu 2017 v 20:25 | Nindë |  Random


Ani se pořádně nezastavím. Nezamyslím si jestli to co dělám, nebo se chystám udělat, je dobrý nápad. Zatím mi všechno bez rozmyslu tak nějak vycházelo. Zatím to co se pokazilo se napravilo, nebo to bylo opomenulo. Určité činy nelze ani hodnotit jako čistě dobré nebo špatné. Hodně často k sobě mají kousek toho druhého.

Kouřila jsem cigarety už jakože na té úrovni, že jsem měla vlastní krabičku cigaret. Dodávalo mi to hromadu nikotinu, zvláštně fajn pocit jsem měla sama ze sebe a bavila se s přáteli. Mělo to svá pozitiva. Pak jsem ale obvykle měla výčitky svědomí, o něco horší zdraví a lehčí peněženku. A to byly ty negativa. Teď se kouření vyhýbám, ale celkově na to období nepohlížím vyloženě s odporem. Na jednu stranu ty chvíle kdy jsem z úst vypouštěla kouř mi dělaly dobře, bavilo mě to. Nechci ovšem podstupovat všechna ty negativita jen pro ty jednorázové hezké okamžiky.

Nějaké dobré věci jsem určitě taky udělala, ale teda vzpomenout si na něco dá docela práci. Ne, nemůžu si vzpomenout momentálně absolutně na nic. Každopádně, když člověk chce udělat něco hezkého, tak občas musí i něco obětovat. A ta obět je ta negativní stránka toho dobrého činu. Asi je dobře, že si nedokážu na nic vzpomenout. Ty horší činny je lepší si důrazně pamatovat a nad těmi dobrými by neměl člověk ani přemýšlet a brát je jako samozřejmost.

Zastavilo by mě ale nějaké to zamyšlení před těmi horšími rozhodnutími? Já se obávám, že možná ano. A nevím jestli je to to pravé ořechové. Dokud není ohroženo ničí zdraví, tak bych si mohla dovolit občas něco zkusit i třeba špatného. Nemyslím teď proboha tvrdý drogy či něco takového extrémního. Jen se prostě nebránit něčemu neobvyklému co by nemuselo dopadnout na stoprocent skvěle a dost možná bych si při tom mohla rozmlátit držku.

Jednoduše mám strach, že přílišné přemýšlení nad správností může vést ke strachu vyzkoušet cokoliv. V určitých oblastech bych se chtěla jednou stát tou "správnou". Jako třeba žít více ekologicky a tak podobně. Ale to opět beru jako to dobré počínání, co by se mělo jednoho dne stát mojí přirozeností.

Přemýšlíš často nad tím, jestli děláš to co je "správné"?

Vánočka bez rozinek, ale za to s mandlemi

Přeboží den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Z kolika procent jsi šťastný?

0% 12.5% (2)
33% 18.8% (3)
100% 12.5% (2)
666% 12.5% (2)
420% 6.3% (1)
69% 31.3% (5)
7% 6.3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama