Pátky

10. listopadu 2017 v 16:10 | Nindë |  Random


Je pátek. Díky Bože, díky! Pokud pro vás pátek odpoledne také představuje osvobození od mučení ve škole/práci, tak víte jak dlouho se na ten moment svobody těšíte. Přece jen byli jsme teď pět dní pilní, zasloužíme si trochu toho odpočinku.

Jen co v pátek opustím svůj vyhřátý domov, tak už chci zas zpátky dovnitř. Ve škole jako poslední hodinu týdne máme dějepis a věřte mi, že se tam pravidelně každý pátek vedou bitvy. V mé hlavě, jestli dávat ještě pozor, nebo se na to už prostě vykašlat. Obvykle je uzavřen uprostřed hodiny mír a přepnu se na úsporný mód, který sice píše poznámky, ale nic jiného už nedává.

Když pak ještě přežiju cestu domů, tak nevím co. Jsem konečně doma, mám určitě až do zítřejšího rána naprosté volno, ale stejně nevím co. Byla jsem teď zvyklá pět dní jakž takž něco dělat, protože jsem v podstatě musela. Teď mám ale svobodu si dělat co chci a přijde mi nevhodné se jen flákat.

Stejně to většinou dopadne tak, že se začnu koukat na seriál i když jsem si už před dvěma týdny chtěla přečíst tu knížku a udělalo by mi radost, kdybych jí dočetla. Je smutné, že si pak ani neudělám čas na to na co jsem si řekla, že si udělám čas.

Dřív studenti chodili do školy i v sobotu, ba někdy i v neděli. Taky to zvládli. Jak je možný, že pro nás je už ten pátý den tak vyčerpávající? Možná je toho prostě moc v dnešním světě. Množství učení se samozřejmě odvíjí od přesvědčení studenta a také typu školy na které studuje. Spíše jsem myslela, že závisí na všech těch možných rozptýleních, které nám občas doslova nedají spát. Není totiž jednuduché být každou chvíli rozptylován a hodnotit co je lepší dělat.

Není mi to příjemné, když se na sebe v pátek podívám a vidím, že se ze mě stala líná osůbka, co nedokáže udělat ani to co chce. Ale radši snáším ten nepříjemný pohled, než abych se přinutila vyvinout nějaké to úsilí ho změnit.

Jaké jsou pátky pro tebe?

Nepečený dort

Dostatečně živý den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vykřikneš, když se doma narazíš na roh nábytku?

Do P*če! K*rvá! 50% (5)
Áááááh 10% (1)
*nekřičí ale zatíná zuby a funí* 40% (4)
Byl jsem postřelen!!! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama