Ne všechno se točí kolem mě

16. října 2017 v 21:31 | Nindë |  Random


Západ slunce ani není vidět za paneláky v sídlišti, ve kterém se procházím. Pozoruji jak slábnoucí sluneční svit dodává okolí zvláštní studeno-teplý odstín a nic se nezdá stejné jako za dne. Mé oblíbené polobotky rázují ulicemi a zahýbají kdy se jim zachce. Sluchátka mi zpívají do uší líbezné tóny. Nejsem ovšem jediná, kdo se rozhodl vyjít ven ze svého příbytku na čerstvý vzduch. A tak se se mnou prochází i moje nejistota.

Některé dny jdu po chodníku se sluchátky, projdu kolem někoho a najednou mám strach z toho co si o mně ostatní chodci myslí. A tak tato iracionální obava způsobí, že se jim snažím na chodníku vyhýbat. Nedívám se na ně a jen čučím do země. Nezastavím se, abych si prohlédla scenérii. Mám strach, že by si o mně lidi pomysleli, že jsem divná.

Nedává to absolutní smysl. Už je to dávno, co jsem přijala ten fakt, že každý je jiný a tudíž i já. A možná někdo by řekl, že jsem v určitém ohledu divná a jsem na to docela i hrdá. Plus jsem se naučila mít názory neznámých lidí u místa, kam slunce nesvítí, pokud jsou to názory týkající se mé osoby (kterou přirozeně neznají).

A je to taky nějaká doba, co jsem si osvojila ten fakt, že je většině lidí stejně jedno co dělám, kdo jsem a celkově já jsem jim fuk. Pokud nějak lidi nenaštvu, tak je možný, že mě dost rychle zapomenou, protože mě jednoduše ke svému životu nepotřebují. Proč by si měli pamatovat, že tehdy viděli jednu, v rámci mezích průměrnou, dívku se sluchátky v uších, jak se procházela po ulici? Vždyť je všem úplně jedno co dělám, dokud nenarušuji jejich běžný život. Nejsem středem jejich vesmíru, stejně jako oni nejsou mým. Každý je svým vlastním středem vesmíru a má pocit, že se kolem něj točí celá galaxie. Naše ego nám říká, že to jsme my, ti vyvolení. Ale ne konci dne stejně není možné, abychom byli všichni těmi vyvolenými.

I kdyby se mi začaly posmívat ty dvě dívčiny, co seděly na lavičce, tak co. Ony mě neznají a brzy na mě zapomenou. A ten samý vztah mám já k nim. Na tomhle všem je pozitivní to, že máme opravdu volnost si dělat co chceme (pokud nás to nedostane do vězení), protože nakonec je to všem šumák. Kromě těch, kterým na nás záleží. To když budeme chtít udělat něco proti jejich vůli, tak si musíme rozmyslet, jestli to stojí za to.

Jsi důležitý, ale ne pro všechny... Smiř se s tím.

Sezam

Krásný den s lidmi, kterým na tobě záleží, ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama