Lidské vazby

8. října 2017 v 16:08 | Nindë |  Vážná věc


Každý z nás je člověk. Jsme si podobní a přitom jiní. Je těžké pohlédnout na lidstvo jako celek, když je tak roztříštěné.

Každou chvíli chceme někam patřit. I ten který nechce nikam patřit, chce ve skutečnosti patřit mezi ty, co odmítají sounáležitost. Jsme společenští tvorové a naše vztahy jsou pro nás důležité. Někdy až toxicky moc. Nedokážeme přetrhnout vazby které se vytvořily. Občas totiž vzniknou takové vztahy, které by člověk ani za tři milióny let neočekával a nechce se jich vzdát.

Jak by se měla hodnotit kvalita vztahu? Podle toho jestli se oba dva o sebe navzájem zajímají, podle trvání, podle popularity, podle vnitřního pocitu zúčastněných? Existují různé návody k tomu jak zjistit, jestli má člověk s někým nezdravý vztah. Ale já si myslím, že jen napomůžou k tomu, aby si to člověk přiznal. Nejsme přeci hloupí a poznáme, když něco jde anebo nejde. Další částí je to přijmout jako fakt a začít se podle toho chovat.

Je ale nutné hned ničit všechno co se vybudovalo? Nestačí jen říct co si člověk myslí, co cítí? A pak se pokusit zapracovat společně na zlepšení? Vše se dá změnit a taky, že se to neustále mění. Mění se city, názory, vztahy a celkově lidé. Neodmítejme tu hezkou změnu, která nám dokáže přinést lepší zítřky.

Jen se zeptej sám sebe: "Co chci?" Odpověz pravdivě i když to může být nepříjemné. Zamysli se nad tím jak toho dosáhnout a pak už jen dělej to co musíš.

Nemírumilovné odpovědi, jako: "Chci všechny zabít.", prosím dál nerozvíjet.

Paprika

Snad už konečně spokojený den ti přeje, tvá Nindë


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 8. října 2017 v 16:22 | Reagovat

Těžko uvěřitelné, že přes ta málo rozdílů se ta špatně někdy dokážeme my lidé dohodnout. :)

S velkým pozdravem Magicmax. :-)

2 Nindë Nindë | Web | 8. října 2017 v 19:30 | Reagovat

[1]: To ano... Někdy je složité uzavřít jen kompromis.

S ještě větším pozdravem, Nindë :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama