Čekání

22. října 2017 v 21:31 | Nindë |  Random


Nikdo nemá rád čekání. Žijeme ve světě pokroku a odvykli jsme si narozdíl od našich předků čekat. Už nemusíme čekat až nám na zahrádce vyrostou brambory. Prostě dojdeme do obchodu a koupíme si je.

Čekání je nám nepříjemné. Jsme až moc rozmazlení dostupností. Vše je jen na dosah ruky. A je smutné, že mnoho lidí už je líných i jen natáhnout tu ruku a hmátnout po té příležitosti.

S nějakým čekáním jsme ale v pohodě. Jsme v pohodě s čekáním na zázračnou změnu. To si klidně počkáme roky, ba i celý život. Čekáme až se jednoho dne vzbudíme a všechno bude podle našich představ a přitom jsme nemuseli hnout ani prstem. Takovýto druh čekání je dost nebezpečný. Protože mužeme promrhat až nechutně velkou část našich životů.

Pak je tu třeba i takové nejisté čekání. To je hodně časté, když člověk někomu něco napíše a pak nervózně čeká na odpověď. Do hlavy mu přichází nápady co asi může stát v budoucí příchozí zprávě. Tady se myslím jen víc projevuje to jak jsme ztratili trpělivost a získali úzkost.

Většina věcí nejde urychlit. Ale my občas naprosto zbytečně očekáváme, že všechno bude raz dva a tím pádem, když něco moc dlouho trvá, tak se brzy vzdáme.

Chleba

Den ne tak hrozného čekání ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vykřikneš, když se doma narazíš na roh nábytku?

Do P*če! K*rvá! 50% (5)
Áááááh 10% (1)
*nekřičí ale zatíná zuby a funí* 40% (4)
Byl jsem postřelen!!! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama