Sebevědomí

1. září 2017 v 22:40 | Nindë |  Random


Jen si představ jak si tak sedíš v té restauraci a kolem tebe projde zamilovaný pár. Oba dva s hlavou vzhůru, oblečeni jako kdyby přišli z přehlídkového mola, s usměvem na tváři, ruku v ruce jdou a vypadá to jako by jim svět ležel u nohou. A taky že ano. Jsou sebevědomí.

Sebevědomí je hodně populární a obzvlášť v poslední době. Zjišťuji, že každý je nějakým způsobem přitahován k sebevědomým lidem. Lidé jsou atraktivní jakmile ví co chtějí a i kdyby nosili igelitové pytle, tak by je dokázali nosit s grácií a bez studu. Bylo by jim jedno co si o jejich minulosti, snech, touhách a celkově jich samotných pomyslí ostatní. Lidem se tato vlastnost moc libí, ale jen zlomek z nich jí doopravdy má.

A já sama mám se svým sebevědomím problém. Každýmu se střídají ty dny kdy je extrémně sám sebou a nestydí se za to s dny kdy chce jen zůstat zapomenut pod peřinou. U mě se ani tak moc nestřídají tyhle stavy během dní, ale během pár hodin. V půlce dne se mi může otočit nálada o 398 stupňů a večer zas o 256. A tak spíš říkám, že trpím nedostatkem sebevědomí, když si ho ani nedokážu udržet na celý den.

A tak mám dojem, že nejsem zas tak okouzlující. Moje osobnost nedokáže oslovit. Není to jen sebevědomím, ale určitě na to má nějaký vliv. Nedokážu totiž správně "prodat" to co mám. Sice se snažím být upřímná, ale to neznamená, že jsem spokojená, když jsem středem osobnosti díky svému autentickému chování.

Sebevědomí je něco co nelze vybudovat ze dne na den. Dá to zabrat. Lze ho snadno ztratit a těžko znova získat. Přece jen na dno se padá dobře, ale zpátky nahoru se leze hůř. A obzvlášť těžký je to pro mě, když se stále snažím vylézt na vyšší hodnotu sebevědomí a pak mi kopne život do ksichtu a jsem zas na dně. Samozřejmě existují různé návody jak zvýšit své sebevědomí a stát se magnetem na fajn lidi, ale zatím jsem nenašla sílu na to nějak vážněji začít moje nízké sebevědomí řešit.

Jak jsi na tom se sebevědomím ty?

Masala

Příjemný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 35.4% (28)
Jenom mírně 25.3% (20)
Jo a jak... 13.9% (11)
Blu blu blu blu blu 25.3% (20)

Komentáře

1 cosmetic-world cosmetic-world | Web | 1. září 2017 v 22:52 | Reagovat

Mam to taky tak😀 s tím že se mi to přes den meni😀 Já se moc nezajimam,co si kdo o mě myslí jsem svá a nedávám najevo většinou že třeba to sebevědomí nemam😀 Lidí si mě ale pamatuju snadno takže hádám že něčím zaujmout umím,ikdyz taky zrovna nepretejkam sebevědomím😂

2 Nindë Nindë | Web | 2. září 2017 v 0:24 | Reagovat

[1]: Tak to je fajn, že jsi nezapomenutelná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama