Myšlenky v MHD

2. září 2017 v 23:25 | Nindë |  Random


V MHD jezdí tolik lidí. Já jsem uživatel nejčastěji tramvaje a tam taky dochází k mému hlubšímu zamyšlování. Prostě si tak stojím a rozhlížím se. Uvědomím si přítomnost lidí. Mnoha lidí a z toho každý má svoje trápení a radosti, krásy i chyby. Zauvažuju nad jejich příběhy, hádám kam jedou a proč. Je tolik možností a jediný způsob jak si je ověřit.

Nikdy jsem se sama od sebe nezačala bavit s někým neznámým v tramvaji, protože oproti době minulé by to bylo pro ně děsivé. Je smutné, že z naší společnosti se stala podezíravá, jen na sebe se ohlížející mrcha. Jindy se třeba ani na lidi nedívám a jen civím z okna. Vstřebávám scenérii která se mi nabízí, nebo začnu analyzovat proč se něco děje určitým způsobem.

Nedávno jsem viděla jít kluka o berlích. Začalo a pršet a já si uvědomila jak je to mají takový lidi blbý když je nepřízeň počasí. Nemůžou mít deštník, sádra jim navlhne a nejlíp by měli zůstat doma při dešti, když je třeba nemá kdo odvézt, nebo doprovodit. A už se mi začaly tvořit v hlavě všemožné scénáře proč by dotyčný neměl nikoho, kdo by se o něj postaral. Rodiče zemřeli když byl ještě malý a jeho babička u které žije neujde ani dvacet metrů bez přestávky. Kamarádi jsou všichni v práci, na taxíka nemá peníze a musí se dostavit na ten pracovní pohovor. Samozřejmě je možný, že prostě jen doufal, že stihne dobelhat na místo určení než začne pršet, ale to je pro mojí mysl až moc jednoduché.

Někdy je jen zábava koukat na lidi, obdivovat jejich styl oblékání a odhadovat jací asi jsou a zda-li bychom si padli do noty. Dřív jsem jezdila v MHD bez sluchátek, ale později jsem zase přešla na písničkové odpočinutí. Dělá mi trochu problém nepohybovat se do rytmu, ale občas alespoň si poklepam nohou nebo neslyšně zabubnuju prsty. Teda alespoň předpokládám, že je to neslyšně.

Co děláš ty, když jedeš hromadnou dopravou?

Mandle ve skořici

Skvěle padnoucí den ti přeje, tvá Nindë 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je podle tebe nejlepší místo?

Márnice 25% (2)
Hřbitov 50% (4)
Krematorium 0% (0)
Škola/Práce 12.5% (1)
Peklo 12.5% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama