Když jsem na tom byla hůř

25. září 2017 v 17:58 | Nindë |  Téma týdne


Já mám tolik temných dnů v mé minulosti. Nejsem pyšná na to jaká jsem byla, ani jak jsem se chovala. Jsem ovšem pyšná na to, že jsem všechno přežila.

Když jsem byla mladší, tak jsem hodně lhala. Lhala jsem především rodičům. A to o známkách, které jsem si vykoledovala. Nikdy jsem nebyla zrovna horlivá studentka a to se rodičům nelíbilo. Nechápali, kde u mě udělali chybu, když moje starší sestra byla premiantkou se samými jedničkami až do konce gymplu.

Proč jsem jim neříkala pravdu? Měla jsem strach. Pokaždé co jsem dostala špatnou známku, tak u nás doma nenásledovaly řeči jako, že to nevadí a příště si to zlepším a že je jedno, jestli budu mít trojku na vysvědčení. Namísto toho jsem dostávala dlouhé a výčitkové promlouvání do duše. Jejich proslovy mi vždy hodně bolely, ale já jim stejně dál neříkala jakou tu špatnou známku jsem to schytala. Nikdy jsem moc nezpozorovala rozdíl totiž mezi tím, když jsem jim řekla o špatné známce hned a tím kdy na ní přišli později sami. Vyčítali mi mojí neschopnost úplně stejně.

Nevím kdy se to zlomilo a já se začala učit líp a i horší známky jim říkala rovnou. Teď už to moc řešit nemusím, protože se doma připravuji na testy dostatečně na to, abych měla fajn známky a tím pádem s nimi nemusím mít takové konflikty jako dřív. Já se ani tak pořádně neučím pro sebe jako spíš pro tu pohodu a svobodu, kterou mi dobré známky přinášejí domů.

Moje vnitřní nejtemnější období přišlo asi tak před půl rokem. Tehdy jsem neměla moc chuť tu nadále být. Měla jsem pocit zbytečnosti a byla jsem přesvědčená, že by se všem dařilo lépe beze mě. O mé vnitřní zničenosti mělo páru jen málo lidí a někteří z nich mi pomohli. Ne všichni třeba příjemnou cestou, ale přece jen pomohli a za to jsem jim vděčná.

Je strašné, že se kouknu zpátky do relativně nedávné minulosti a děsím se pohledem na to, jaká jsem byla. Mám dojem, že i za pár let se ohlédnu na verzi, která toto teď píše a řeknu si: "To byla ale kráva!" S tím, ale už tak nějak počítám. Vím, že se časem zlepšuji a víc a víc rostu do verze se kterou budu i po letech spokojená.

Jaké byly tvé nejtemnější časy v dosavadním životě?


Rajčata

Co nejsvětlejší den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 35.4% (28)
Jenom mírně 25.3% (20)
Jo a jak... 13.9% (11)
Blu blu blu blu blu 25.3% (20)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama