Kdo jsme?

2. září 2017 v 0:21 | Nindë |  Random


Skutečně záleží na tom vědět kdo jsme?

Za svých sedmnáct let existence jsem nepřišla na to kdo jsem. Jsem člověk, mám nějaké jméno, narodila jsem se konkrétním dvoum lidem, nějakým způsobem jsem byla vychována a bylo o mě postaráno. Ani pořádně nevím co dělá člověka tím kým je. Je to tolik faktorů, že je nelze všechny přesně definovat.

Vypadám takhle, chovám se takhle, moje osobnost je takováhle. A i kdybych všechno ťip ťop definovala, tak co? Nevím jestli bych si řekla, že moje špatné vlastnosti jsou mé a nebudu ohledně toho nic dělat, protože mě definují, nebo bych se je snažila změnit. Možná by mi to jen znechutilo představu měnit se.

Někdo by možná řekl, že je příliš brzo na to abych to začala zjišťovat. Kdy je ale ta správná doba? V ten den kdy mi bude osmnáct? Dvacet? Třicet? Dle mého názoru je čas když člověk nad tím začne aktivně přemýšlet. Tak nějak dospěje k tomu bodu kdy je dost zralý na to zjistit o sobě něco víc a ujistit se ve svých odhadech.

Přijde mi, ale že je to neskutečně zdlouhavý proces a může být dost snadno ovlivňován mojí náladou. Možná by bylo fajn se zeptat kamarádů na to jaká si myslí že jsem. To přináší také určité uskalí, protože člověk se nechová s každým úplně stejně. A to je další věc. Člověk má dle mého názoru několik osobností, které během dne střídá na základě toho co se děje kolem něj.

Celkově dospívám k názoru, že je dobré o sobě zjistit nějaké základní věci, které platí v podstatě v každé situaci, ale rozhodně se nepouštět do celkového definování. K čemu to vůbec je? O svých chybách vím a o svých hodnotách také i když si to nechci přiznat.

Co má cenu?

Jablečný štrůdl

Úžasný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvá oblíbená část dne?

Ráno 15.4% (4)
Dopolene 7.7% (2)
Poledne 0% (0)
Odpoledne 11.5% (3)
Večer 50% (13)
Noc 15.4% (4)

Komentáře

1 psychedelic psychedelic | Web | 2. září 2017 v 1:00 | Reagovat

Hele mně je 21 let a od 13 se ptám na to samé a stále to přesně nevím musím nad tím pořád přemýšlím nevím proč ale stále musím přemýšlet o tom kdokoliv vlastně jsem proč tu musím být proč musím žít atd stále to nevím

2 Nindë Nindë | Web | 2. září 2017 v 23:09 | Reagovat

[1]: Jsi na tom tak nějak stejně jako já no. Dřív jsem s tím měla trošku problém, ale teď už prostě tak nějak přijímám tu nevědomost i když nad tím taky přemýšlím víc než bych asi měla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama