Další školní začátek

3. září 2017 v 20:56 | Nindë |  Random


Už je to tu. Dnes/Zítra usnu a pak se probudím v šest a naklusám do školy. To je v háji toto.

Budu nastupovat do třeťáku a je děsivý, že mi na tom gymplu zbyvá v podstatě jenom rok a půl. Hlavně si teda ani nechci přiznat, že už začíná další školní rok. Nejsem absolutně připravená. Jakože tašku mám, sešity taky z minulého roku, ale v hlavě mám jen guláš. Ještě jsem totiž pořádně nepromyslela strategii na úspěšný školní rok.

Ideální by bylo mít výborné známky, dostatek volného času, zábavy s kamarády a odnesení si znalostí z těch deseti měsíců. Efektivní by třeba bylo si jen procházet nově zapsané poznámky na konci vyučování, učení se na testy mírně dopředu a dost intenzivně na to, abych nad tím nestrávila víc času než by bylo potřeba. Ale vím, že si tohle řeknu a stejně po dvou měsících (nebo dřív) se něco stane a já spadnu do té prokrastinující rutiny z minulých let. Chtělo by to mít tentokrát větší přesvědčení.

Prázdniny utekly docela rychle musím uznat. První měsíc jsme měla "relaxaci" na dovolené a u babi. Druhý měsíc jsem měla ve stylu brigády i zábavy s kamarády. Ani za nic jsem nestihla vše co jsme chtěla, ale s tím jsem tak nějak počítala na začátku po zkušenostech z minulých let. S kamarádkou jsme si asi půl roku dopředu zapisovaly co bychom spolu chtěly podniknout přes prázdniny. Uhodl jsi, nic z toho se neuskutečnilo. Alespoň jsme se párkrát sešly a to je důležité.

Chtěla bych i tu napsat text jak sobě tak i možná tobě. Jakožto motivaci na následující rok...

Učení není vždy sranda. Dá to práci. Vždy se najde důvod proč se naučit a proč ne. Předtím než se opravdu rozhodneš pro ne, tak se nad tím ještě jednou zamysli. Nejlépe v dobré náladě s plným žaludkem. Nezapomeň na svoje přání a priority. Když se něco nepovede hned, tak není třeba ztrácet hlavu, dej se do práce a pak věř ve svůj úspěch. Nezapomínej se bavit a žít svůj studentský život tak aby když se pak ohlédneš zpátky, tak ti vzpomínky vykouzlí úsměv na tváři.

Tohle asi zrovna není text pro lidi už vystudované, ale možná je to přivede na nostalgické myšlenky, které snad jsou převážně příjemné.

Co se ti vybaví když se řekne škola?

Kešu

Ještě klidný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Z kolika procent jsi šťastný?

0% 12.5% (2)
33% 18.8% (3)
100% 12.5% (2)
666% 12.5% (2)
420% 6.3% (1)
69% 31.3% (5)
7% 6.3% (1)

Komentáře

1 Klara Klara | 11. dubna 2018 v 11:18 | Reagovat

Ahoj, máš super blog. Hrozně se mi líbí tvůj styl psaní, ale i obecně tvoje názory a tak :) určitě pokračuj :)

2 Nindë Nindë | Web | 11. dubna 2018 v 20:19 | Reagovat

[1]: Děkuju moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama