Září 2017

Jak Kamil a Lucka šli do lesa, č.3

27. září 2017 v 13:00 | Nindë |  Posedlá kreativitouJak Kamil a Lucka šli do lesa, č.3:

Lucka byla vyděšená k smrti, když pozorovala jak se k ní Kamil šouravým krokem plíží. Připomínalo jí to horory, kterých viděla už spousty a tak se rozhodla chovat jako každá nevinná dívka v nich. Přikrčila se a vydala takový skřek, při kterém stály chlupy na těle i sovám... A to sovy chlupy nemají. Kamil ale vůbec nechtěl jeho milé Kontralencii ublížit. Koukal se na zelený oheň tak dlouho až se mu poškodily zorničky a tak se jen slepě pošoupával k Lucce, aby jí mohl poprosit o doprovod domů. Dostal takový šok z toho, že najednou nic neviděl, že jen tiše mumlal a nemohl jí poprosit normálně nahlas. Lucina jako správný hororový charakter začala utíkat po lesní cestě nazpět do města. Cestou asi třicetkrát upadla a chvíli se plazila po zemi, aby dodala na dojmu hororového zážitku. Bylo jí tak nějak jedno, že když se otáčela každých pět vteřin, tak nikoho za sebou na pěšině neviděla. Tak trochu totiž doufala, že jí zpozoruje nějaký režisér a nabídne jí roli ve svém filmu, což by se jí moc hodilo jako začínající herečce.

Nakonec vše dopadlo tak, že Lucka dostala skutečně roli v hororu a to tak, že se nějakým režisérem vyspala ve městě, hned ten druhý den po incidentu s Kamilem. Od režiséra ale získala nejen roli, ale i vir HIV a tak nakonec bez řádné léčby zemřela dva roky po premiéře filmu. Kamil nikdy nenašel cestu zpět do města a nakonec vyhladovělý a dehydratovaný zemřel obklopen sovami v prázdném krmelci.

Pokračování... to už snad ne

Kdo by se vůbec ještě namáhal v tomhle hledat smysl?!

Guláš

Dokonalý den ti přeje, tvá NindëI podivný sen může být příjemný

26. září 2017 v 20:11 | Nindë |  Random


Moje sny pro mě byly vždy důležité. Nehledala jsme v nich nikdy moc skrytý význam, ale užívala jsem si ten fakt, že je v nich možné úplně vše. Dřív jsem si vedla deník snů. Přestala jsem poté, co jsem zas chodila spát tak pozdě, že jsem si pak ráno myslela, že se mi snad nezdál jediný sen za celou noc.

Rozhodla jsem se tady podělit o jeden takový sen, který se mi jednou zdál. Nejde ani tak moc o co tam šlo jako spíš jak jsem se cítila během jeho prožívání.

Ležela jsem jako každou noc ve své posteli. Ale tentokrát jsem byla zcela vzhůru, protože mě z mého snění vyrušila přítomnost někoho v domě. Měla jsem být doma sama, ale najednou jsem tušila, že nejsem. Tak jsem v nočním úboru seběhla schody do přízemí naší řadovky a vyběhla z domovních dveří ven. Na ulici nebyly klasické předzahrádky oddělené ploty nýbrž volné trávníky jako z amerických filmů. Ve tmě jsem začala utíkat pryč od našeho domu. Cítila jsem jak se mi ponožky nasákly bahnem a plíce mi plnil studený vzduch. Neohlížela jsem se, protože jsem nějak věděla, že za mnou někdo běží. Byla jsem si jistá tím, že jsem pronásledována. A tak jsem na konci ulice neobvykle zahnula doleva a běžela k osvětlené hlavní silnici. Viděla jsem, že se tramvaj řítí po kolejích k zastávce a já stále vytrvale běžela, abych se k ní dostala. Opravdu jen o fous jsem nastoupila do posledních tramvajových dvěří a oddechla si. Teď jsem ho setřásla.

Tenhle sen je pro mojí duši požehnáním. Moje tělo se naplňuje záhadným pocitem. Mám dojem, že je to pocit života. I jen vzpomínka na tento sen mi potěší. Adrenalin je něco tak neobvyklého v mém běžném žití a mám dojem, že ho potřebuju víc a víc, protože mi našeptává, že žiju.

Máš taky nějaký hezký sen?

Pepř

Vysněný den ti přeje, tvá NindëKdyž jsem na tom byla hůř

25. září 2017 v 17:58 | Nindë |  Téma týdne


Já mám tolik temných dnů v mé minulosti. Nejsem pyšná na to jaká jsem byla, ani jak jsem se chovala. Jsem ovšem pyšná na to, že jsem všechno přežila.

Když jsem byla mladší, tak jsem hodně lhala. Lhala jsem především rodičům. A to o známkách, které jsem si vykoledovala. Nikdy jsem nebyla zrovna horlivá studentka a to se rodičům nelíbilo. Nechápali, kde u mě udělali chybu, když moje starší sestra byla premiantkou se samými jedničkami až do konce gymplu.

Proč jsem jim neříkala pravdu? Měla jsem strach. Pokaždé co jsem dostala špatnou známku, tak u nás doma nenásledovaly řeči jako, že to nevadí a příště si to zlepším a že je jedno, jestli budu mít trojku na vysvědčení. Namísto toho jsem dostávala dlouhé a výčitkové promlouvání do duše. Jejich proslovy mi vždy hodně bolely, ale já jim stejně dál neříkala jakou tu špatnou známku jsem to schytala. Nikdy jsem moc nezpozorovala rozdíl totiž mezi tím, když jsem jim řekla o špatné známce hned a tím kdy na ní přišli později sami. Vyčítali mi mojí neschopnost úplně stejně.

Nevím kdy se to zlomilo a já se začala učit líp a i horší známky jim říkala rovnou. Teď už to moc řešit nemusím, protože se doma připravuji na testy dostatečně na to, abych měla fajn známky a tím pádem s nimi nemusím mít takové konflikty jako dřív. Já se ani tak pořádně neučím pro sebe jako spíš pro tu pohodu a svobodu, kterou mi dobré známky přinášejí domů.

Moje vnitřní nejtemnější období přišlo asi tak před půl rokem. Tehdy jsem neměla moc chuť tu nadále být. Měla jsem pocit zbytečnosti a byla jsem přesvědčená, že by se všem dařilo lépe beze mě. O mé vnitřní zničenosti mělo páru jen málo lidí a někteří z nich mi pomohli. Ne všichni třeba příjemnou cestou, ale přece jen pomohli a za to jsem jim vděčná.

Je strašné, že se kouknu zpátky do relativně nedávné minulosti a děsím se pohledem na to, jaká jsem byla. Mám dojem, že i za pár let se ohlédnu na verzi, která toto teď píše a řeknu si: "To byla ale kráva!" S tím, ale už tak nějak počítám. Vím, že se časem zlepšuji a víc a víc rostu do verze se kterou budu i po letech spokojená.

Jaké byly tvé nejtemnější časy v dosavadním životě?


Rajčata

Co nejsvětlejší den ti přeje, tvá NindëJak Kamil a Lucka šli do lesa, č.2

21. září 2017 v 14:22 | Nindë |  Posedlá kreativitouJak Kamil a Lucka šli do lesa, č.2:

A jak Kamil měl v ruce onen klacek, zadíval se na zem. Lucka tam teď jen tak trapně stála a nevěděla co má dělat. A tak pouze sledovala jak Kamil zuřivě kreslí na zem klackem kruh o průměru přibližně tři metry. Jakmile kruh dokončil, narovnal se a mírně prohýbal klacík. Spokojen sám se sebou se díval na tu nerovnou linii a nakonec prohnul klacek tak moc až praskl. Zaječel jako malá holka a vyděšeně odhodil obě poloviny klacku do kruhu. Kamilovi i Lucce se v očích mihotaly zelené plameny, které zničehonic začaly plápolat ve středu kružnice. "Kontralencie..." zašeptal Kamil. "Co je?" řekla Lucka otráveně, protože jí pohled na zelený oheň přestal po pár vteřinách fascinovat. "Zelená je tím znamením. V knize lesa stojí, že jestliže se dvoum lidem zjeví zelené plameny, tak jsou si souzení..." vysvětlil Kamil a zíral na Lucku. "Tak to je teda pěkná kokotina!" Vykřikla na něj. To už se k ní ale pomalým krokem Kamil blížil.

Pokračování... někdy v budoucnosti.

Opět to nedává smysl, ale tak co taky dává smysl, že?

Špecle

Báječný den ti přeje, tvá NindëMotivace je na nic

19. září 2017 v 18:00 | Nindë |  Téma týdne


Motivace je hloupost. Musíme si přiznat, že motivaci nikdy nezažíváme v té době kdy jí potřebujeme. Jestli někdo čeká až se bude cítit motivovaný, aby danou činnost udělal, tak se nemusí ani takové chvíle dočkat. Záležitosti, které "potřebují" motivaci jsou často pro nás jen děsivé a neznámé. A není to novinka, že mozek nás chrání před nebezpečím.

Na motivaci se ovšem spoléhá mnoho lidí. Očekávají, že se jim jen tak zjeví a jim se najednou bude chtít do něčeho do čeho se jim tolikrát nechtělo. Pokud se chceme pro něco rozhodnout, tak sami od sebe i přes všechny ty negativní pocity. Jen si přiznejme jak často se cítíme motivováni? Jednou za týden, nebo dva, tři dny?

To je strašně málo vzhledem k tomu co všechno chceme. Toužíme po tom spát alespoň osm hodin denně, ale necítíme se na to, abychom šli dřív do postele a vstávali dřív. Už několik měsíců říkáme o tom že bychom se chtěli naučit třeba španělsky, ale zatím jsme se neměli ani k tomu si najít jen základní fráze na googlu. Říkáme si, že by bylo fajn se dostat do formy, ale stejně neměníme naši stravu a necvičíme, protože je to "náročné".

I když najdeme motivaci k tomu to udělat, tak je to jen poprvé. Kdy to bude po druhé? Ne vždy totiž poté co něco vyzkoušíme, tak je to pak dál celé jednoduché. Je to stejně složité a úplně ve stejné míře se nám do toho nechce. Nelze se na motivaci spoléhat.

Co ale použít namísto motivace? Vnitřní přesvědčení, svou vůli a samozřejmě mozek. Začátky jsou nejhorší. Každý moc dobře ví, že když začne dělat něco nepříjemného, tak se mu to ve finále nezdá tak hrozné. Občas se i stane, že člověk od té práce těžko odchází, protože chce pokračovat.

Když začneme pracovat jen na jediném cíli, tak se nám bude lépe pracovat i na dalších. Přece jen zvládli jsme to posledně, tak proč ne teď? Lidé mají mnohem větší moc než si někteří z nás chtějí přiznat.

Jak moc se spoléháš na motivaci ty?

Perník s řepou

Příjemný a usměvavý den ti přeje, tvá NindëFilmy a jejich přínos

16. září 2017 v 16:29 | Nindë |  Random


Nejsem zrovna milovníkem filmů. Nepouštím si je často a ne každý dokoukám do konce. Ráda si z nich ovšem něco odnesu.

Je mnoho filmových žánrů a já mám docela si myslím vyhraněný vkus. Sama od sebe bych si nepustila bondovku, horor, nechutný romanťák a tak. Mně se nejvíc líbí komedie a dramata s občasným šplouchnutí romantiky. Romantika je stejně poslední dobou téměř v každém filmu. Přece jen láska je tak emocionálním jevem, že nás těší pohled na všechnu tu zamilovanost. Tak proč by jí tedy tvůrci vynechávali?

Dřív jsem vždy zůstávala ve své komfortní zóně a dívala se jen na filmy, které jsem už viděla dřív. Takže jsem nějaký kousek klidně viděla pětkrát až desetkrát a vůbec mi to nevadilo. Teď jsem ale začala prozkoumávat i jiné tituly. Vždy rozhodne trailer zda-li se podívám na onen film či ne. A tento systém se mi vyplácí, protože se mi líbily všechny filmy od kterých se mi líbil trailer, zatím žádné zklamání.

Všimla jsme si toho, že jsem si z těch filmů začala brát i ponaučení a inspiraci. Dodávají mi na odvaze. Všichni moc dobře víme, že spousta filmů se snaží být přitažená za vlasy, aby přilákala pozornost. Je přirozené, že moc skutečnosti tam není, ale mně to nevadí. Já mám dojem, že je mnoho věcí možných, když se odhodláme za nimi jít. A tak mě tyto filmy uklidňují a našeptávají mi, že ještě není pozdě udělat to co chci.

Jaký vztah k filmům máš ty?

Teplé mléko

Překrásně odvážný den ti přeje, tvá NindëPlány

16. září 2017 v 11:14 | Nindë |  Random


Občas si člověk něco naplánuje. Naplánuje si v hlavě jak asi co bude probíhat. A pak plány nevyjdou.

Není to nikterak neobvyklý jev, že něco nevyjde tak jak by si člověk přál. Když jsou to drobnůstky, tak člověk se s pozměněným scénářem nějak srovná. Občas dochází i k tomu, že je něco lepší než jak si to představoval. Já si ale spíše plánuju větší věci a ty když se jako obvykle nesplní, tak se cítím zklamaná a to naprosto zbytečně.

Celkově něco očekávat není dobré. Zabíjí to veškerou radost z maličkostí. Já jakožto typická dívka mám někdy stav ve kterém očekává, že mi všichni uvidí do hlavy a všichni se budou podle mého rozpoložení řídit. To je ale to nejhloupější co si můžu myslet. To pak jsem smutná z toho, že mi nikdo nerozumí. Když nikomu neřeknu ani slovo, tak je jasný, že mi nikdo nebude rozumět. Žádný princ na bílém koni nepřijede a neudělá přesně to co chci.

Je důležité nechávat své plány elastické. Nechávat si zadní vrátka, když něco nejde podle představ. Není to vždy příjemné čelit něčemu novému, neznámemu, neplánovanému. Mozek se nás snaží, přesně před těmito věcmi vyvolávající strach, chránit. A tak pak jsme neschopní udělat cokoliv co by naší situaci zlepšilo, protože to vyžaduje práci a je děsivý, když nevíme co bude.

Nelze si nalajnovat život. Člověk se změnou musí počítat, na plány se moc nespoléhat a vyzkoušet něco nově děsivého.

Chleba

Úžasný a ještě lepší den ti přeje, tvá NindëJak Kamil a Lucka šli do lesa, č.1

13. září 2017 v 23:33 | Nindë |  Posedlá kreativitou


Jak Kamil a Lucka šli do lesa, č.1:

Byla tma a hvězdy na obloze. Hvězdy ovšem nebyly vidět přes to světelné znečištění velkoměsta. V jednom takovém znečišťujícím podniku seděl na barové židli i Kamil. Nevěděl proč stále sedí na té barové židli a popíjí si své barové pití. Nevěděl ani dokonce proč není schopen se přinutit se zvednout z barové židle. Ohlédl se a div nespadl z barové židličky. Záplava modrých kaděří omámila jeho smysly a velké přední zuby Lučtiny zavrtávaly se mu do paměti. A tak se Kamil zvednul z oné barové židle a šel za Lucinkou. "Ahoj, já jsem Kamil. A jak se jmenuješ ty, krásko?" Řekl svým ultra nesexy hlasem a zazubil se na Lucku. Lucka mu naschvál odpověděla stejně hlubokým hlasem lež, aby Kamila přesvědčila k poníženému odchodu. "Pojď se mnou, Kontralencio!" zahřměl, nadále svým ultra nesexy hlasem. Lucie nyní oblbá vůní jeho Playboy voňavkou ho následovala. A tak Kamil šel a šel. Pryč z města, směrem do lesa. Rádoby Kontralencie ho následovala jako ocásek. V lese se však Kamil zastavil. Popadl blízký klacík a Lucie nevěděla co dál.

Pokračování... někdy v budoucnosti

Nedává to smysl. Nehledej v tom smysl, jelikož ho tam není ani špetka.

Bramborová školní kaše

Krásný i klidně nesmyslný den ti přeje, tvá Nindë
Naučit se říkat ne

5. září 2017 v 19:56 | Nindë |  Random


Můj obdiv má hodně lidí. V podstatě u všech jsem měla moment kdy něco udělali a já jen stála s otevřenou pusou a říkala si: "To jsou takoví machři! Škoda, že na ně nikdy nemám." Jedná se o úspěchy, výtvory, nápady, vlastnosti, činy a mnoho dalšího. Každý má něco skvělého.

Obzvlášť schopnost říct ne, stát si za svým a taková ta "drsnost" mě vždy lákala. A to je docela jednoduché vysvětlit, protože já sama taková vůůůbec nejsem. To co nemáš, to chceš. Nelze to převést u všeho, ale tak víš o čem mluvím.

Moje kamarádka Krutovládkyně je ta neskutečně razantní osoba a já jí díky tomu naprosto zbožňuju. Dokáže totiž tak nějak vyrovnat tu mojí lítostivou stránku. Když Krutovládkyně řekne ne, tak prostě ne. Když něco poví, tak to je pravda. Když opravdu nechce, tak to nebude dělat. Přijde mi, že je paní svého života, nikdo se jí nebude do něj srát a je jí jedno co si o tom společnost pomyslí. Samozřejmě tohle není vždy pravda, dokáže být i velmi přívětivá a občas o určitých věcech taky až moc přemýšlí. Ale jde tu o to, že ta její divočejší stránka existuje a rozhodně jí to přináší hodně výhod.

Já jsem spíš odpouštěcí typ než ten, který nenechá lidi si to vyžrat (i se smetanou navrchu). Když zrovna mě nic nenaštve, tak jsem řekla bych mírumilovná a chtěla bych aby se všichni měli dobře i když to dopadne tak, že mi lidi budou šlapat po hlavě. Tak nějak jsem už přizpůsobená k tomu se obětovat a to je špatně. Měla bych se občas postavit na nohy a říct ne. Ne?!

Dokážeš se postavit za svoje názory?

Houskové knedlíky

Krásný a stále pozitivní den ti přeje, tvá NindëDalší školní začátek

3. září 2017 v 20:56 | Nindë |  Random


Už je to tu. Dnes/Zítra usnu a pak se probudím v šest a naklusám do školy. To je v háji toto.

Budu nastupovat do třeťáku a je děsivý, že mi na tom gymplu zbyvá v podstatě jenom rok a půl. Hlavně si teda ani nechci přiznat, že už začíná další školní rok. Nejsem absolutně připravená. Jakože tašku mám, sešity taky z minulého roku, ale v hlavě mám jen guláš. Ještě jsem totiž pořádně nepromyslela strategii na úspěšný školní rok.

Ideální by bylo mít výborné známky, dostatek volného času, zábavy s kamarády a odnesení si znalostí z těch deseti měsíců. Efektivní by třeba bylo si jen procházet nově zapsané poznámky na konci vyučování, učení se na testy mírně dopředu a dost intenzivně na to, abych nad tím nestrávila víc času než by bylo potřeba. Ale vím, že si tohle řeknu a stejně po dvou měsících (nebo dřív) se něco stane a já spadnu do té prokrastinující rutiny z minulých let. Chtělo by to mít tentokrát větší přesvědčení.

Prázdniny utekly docela rychle musím uznat. První měsíc jsme měla "relaxaci" na dovolené a u babi. Druhý měsíc jsem měla ve stylu brigády i zábavy s kamarády. Ani za nic jsem nestihla vše co jsme chtěla, ale s tím jsem tak nějak počítala na začátku po zkušenostech z minulých let. S kamarádkou jsme si asi půl roku dopředu zapisovaly co bychom spolu chtěly podniknout přes prázdniny. Uhodl jsi, nic z toho se neuskutečnilo. Alespoň jsme se párkrát sešly a to je důležité.

Chtěla bych i tu napsat text jak sobě tak i možná tobě. Jakožto motivaci na následující rok...

Učení není vždy sranda. Dá to práci. Vždy se najde důvod proč se naučit a proč ne. Předtím než se opravdu rozhodneš pro ne, tak se nad tím ještě jednou zamysli. Nejlépe v dobré náladě s plným žaludkem. Nezapomeň na svoje přání a priority. Když se něco nepovede hned, tak není třeba ztrácet hlavu, dej se do práce a pak věř ve svůj úspěch. Nezapomínej se bavit a žít svůj studentský život tak aby když se pak ohlédneš zpátky, tak ti vzpomínky vykouzlí úsměv na tváři.

Tohle asi zrovna není text pro lidi už vystudované, ale možná je to přivede na nostalgické myšlenky, které snad jsou převážně příjemné.

Co se ti vybaví když se řekne škola?

Kešu

Ještě klidný den ti přeje, tvá Nindë