Seškrtávání

29. srpna 2017 v 21:22 | Nindë |  Random


Minulý školní rok jsem chodila na seminář tvůrčího psaní. Něco málo mi ten seminář dal, ale rozhodně nelze říct, že jsme z něj jako studenti vyždímali co se dalo. Dobře mi utkvěla v paměti věta, kterou nejednou říkala naše vyučující: "Spisovatel se musí umět seškrtat." Což v podstatě opravdu znamená vynechat ve svých textech určité věci, aby byly kratší.

Tuhle větu jsem si ale vzala k srdci dřív, než ten seminář začal. Nikdy mi moc nedělalo problém vzít jakýkoliv svůj výtvor a celý ho vyhodit. A to jak texty tak kresby, klidně i nějaké nostalgické věci. Právě věci spojené s jak hezkými i špatnými vzpomínkami se mi vyhazovaly docela dobře, protože jsem si stejně řekla, že se k nim ani z rozmaru nevrátim, zabírají místo a záleží víc na mých vzpomínkách než na konkrétních předmětech. Samozřejmě některé věci si nechám, protože jsou pro mojí dušičku přece jen až moc hodnotné.

Před nějakou dobou se mi taky podařil jeden fail. Smazala jsem přes tisíc fotek za moje poslední tři léta. Jakože úplně. Ironie je v tom, že se tak stalo, když jsem je zálohovala a opravdu jsem věřila tomu, že jsou uložené, když jsem je začala hromadně mazat. Po pár minutách nevěřícnosti, nadávání si do debilů jsem se začala uklidňovat. Uvědomila jsem si, že stejně bych je pak procházela jednou za půl roku a jindy se k nim nedostala. A navíc fotky z různých událostí mají i moji přátelé, takže kdybych nutně nějaké potřebovala, tak bych je jen o ně požádala.

Další důkaz o mém seškrávání je můj sen mít minimalistický, nebo teď spíše urbanistický byt. Takže také minimum hmotných věcí a mysl zahlcená nápady, volností a štěstím. Ne pro každého je představa skromného počtu věcí lákavá. Ale pro mne ano. A obecně si myslím, že spíš kvalita převažuje kvantitu. Jsem ochotna investovat do kvalitních věcí, které přežijí atomovou válku, než spíš do levných kousků, které se rozpadnou po fouknutí větříku.
Tohle celé kecání bych mohla shrnout do jedné věty. Mně nedělá problém se seškrtat.

A jak jsi na tom se seškrtáváním ty?

Krásný a pohodový den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama