Priority

31. srpna 2017 v 1:51 | Nindë |  Random


Moje srpnová a do budoucna zářijní brigáda mi ukázala co je opravdu důležité. Srovnat si priority.

V čajovně ve které pracuji je vždy co dělat a není to zrovna neobvyklé, když všichni pracovníci naprosto nestíhají. Každý má na starosti něco jiného, ale sem tam musí nechat svou práci být a zaměřit se na jinou o dost v ten moment důležitější práci. Zpozorovala jsem na té mé brigádě, že by práce tam mohla být metaforou pro život.

Je pravda, že každý se v dospělosti věnuje něčemu konkrétnějšímu ve svém povolání, ale zároveň musí umět i jiné věci. Zpočátku všichni chodí do školy aby se naučili všeobecný základ, který na brigádě získává člověk během zaučování. Pak zjistí, že mu něco jde líp a něco ho baví víc. Ne vždy dělá to co ho baví nejčastěji. Zjistil, že druhému to jde efektivněji a tak mu to přenechá a jde dělat něco co mu nevadí dělat a je v tom "nejlepší".

Když je najednou úkolů až moc, tak si musí uvědomit co doopravdy spěchá a co ne. Nezabere to spoustu času zapřemýšlet co je momentální priorita. Občas jsou určité věci prioritami automaticky. V životě jsou to například blízcí, zrdaví, udržení práce. Když ale jsou všechny tyhle hlavní priority zabezpečené, tak přichází čas na to rozhodnout se co s těmi "podřadnými". Pro studenty například zda-li je důležitější se učit, nebo strávit čas odpočikem. Někdy opravdu férově vyhraje odpočinek, protože není třeba co se učit, nebo je člověk příliš vyčerpaný a potřebuje si oddechnout.

Někdy roztřídění podle důležitosti může dost zásadně ovlivnit budoucnost, na kterou by se nemělo zapomínat i když rozhodně není tak jistá jak bývala. Každopádně utřiďovat si priority je základní dovedností, ve které jsem se díky brigádě dokázala zdokonalit a navíc mi ukázala její podstatnost.

Znáš své priority?

Kobliha

Pěkňoučký den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama