Myšlenky

17. srpna 2017 v 20:48 | Nindë |  Random


To co mě tak nějak udržuje v chodu a pomáhá mi to prožívat každý den jsou plány. I jen jednoduchý plán jako vyžehlím deset triček, upeču koláč, půjdu se projít, je něco, co mi hodně pomáhá. Pomáhá mi to v tom se nezbláznit.

Mám docela problém s udržováním svého psychického zdraví. Moje mysl je nějakým zvláštním způsobem nastavená tak, že až moc přemýšlí, když jí nechám nezaměstnanou. Začnu přemýšlet o tom proč nejsem jako ostatní, proč nechci být jako ostatní, proč nedělám to co bych doopravdy chtěla (nejsou to neuskutečnitelné úkony), proč se tamto stalo, co se bude dít dál, jakou chci mít v budoucnu práci, zda-li bude válka, které se má sestra bojí, nebo proč se lidi bojí smrti. Nikdy se pořádně nad těmi věcmi nazamyslím, ale dopadne na mě tíha jejich významu. Když nechám svou mysl se takhle toulat, tak moje nálada klesne na bod mrazu. Pak se obvykle snažím něco napsat, nějaký text... Ale nikdy se mi nepovede ho správně zformulovat. Vždy se zaseknu v určitém bodě a přestanu.

Svou mysl se snažím zaměstnávat i jen poslechem hudby. Když není co dělat, tak prostě si pustím písničky a hledám slova v jejich textech. Když není co poslouchat, tak se dívám okolo a vstřebávám obraz okolo sebe. Snažím se všímat detailů, které mi napoví víc. Ale když pak si jdu lehnout do postele, tak není úniku. Není jak bych zastavila příval myšlenek.

Nevím jestli je dobře, že se snažím takhle přerušovat svůj přirozený tok myšlenek. Asi bych je možná měla nechat ať mě obviňují, nadávají na všechno a ukazují mi tu jednoznačnou větu: "Stejně jednou všichni umřeme." Což je neskutečná pravda a pokaždý co si to uvědomím, tak vše přestane dávat smysl.

Děsí mě všechny ty věci v mé hlavě. Jediná možnost jak vyjít tohohle začarovaného kruhu toxických myšlenek, je zaměřit se na něco jiného. Na zbytečnou činnost, která mi stejně nepřinese ve finále dobrý pocit a spíš naopak prohloubí tu propast neužitečnosti. Přijde mi, že ať už dělám cokoliv, tak je to špatně.

Páni... to je asi to nejlepší vyjádření mého problému, který (ne)řeší další problémy. Nemám zas takový problém se svým současným stavem, rozhodně to není žádná deprese. Taky netuším, jestli to někomu dalšímu bude dávat smysl tento článek, ale líp už to asi nevysvětlím.

Zetko

Přenádherný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama