Minulost vs. budoucnost

31. července 2017 v 22:14 | Nindë |  Random


Už vím proč tak často přemýšlím nad minulostí! Abych nepřemýšlela nad budoucností. Jak prosté...

Moje přítomnost je zajímavá asi tak jako dlažební kostka. Pro ty, kteří se zajímají o dlažební kostky - moje současnost je naprosto nezajímavá. A tak se stává, že naprosto nezáměrně přemýšlím o věcech, které se staly před půl rokem a není nejmenší důvod je tedy řešit teď.

Přemýšlím nad nimi a pak si po pár minutách uvědomím na co to nemyslím a tak snažím svou mysl zaměřit na současnost. Po chvíli mě ale zkoumání dlažební kostky přestane bavit a tak se vrátím zpět k prozkoumávání minulosti. Pak se na sebe zlobím, protože nejsem schopna se odpoutat od věcích minulých.

Proč ale nepřemýšlím nad budoucností? Protože mě děsí. Jak minulost tak i přítomnost je lepší než strach z toho co bude dál. Budoucnost mi nenabízí moc hezké představy, protože co se jí týče tak jsem spíše skeptická a neambiciózní. Plány většinou nevyjdou, představy se nenaplní a pak se cítím zklamaná i když bych neměla.

Nepřijde mi správné se nechat lákat na koťátko (na mazlení... chvíli jsem přemýšlela jestli neposlechnout autokorekci a nenapsat na smažení) z budoucnosti, které mi stejně rozdrápe kůži a uteče s dobrou náladou. Nechci se opíjet hezkými představami a ani se děsit katastrofických scénářů.

Z minulosti mi začíná hrabat, z budoucnosti se mi dělá šoufl a přítomnost mě nudí k smrti. Asi je na čase utéct do světa čiré fantazie. Tam na mě čeká klid.

Nad čím nejčastěji a nad čím nejraději přemýšlíš ty? Nad budoucností, přítomností nebo minulostí?

Kopřivový čaj

Krásně přítomný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvá oblíbená obličejová část?

Oči 42.9% (3)
Nos 14.3% (1)
Uši 0% (0)
Rty 14.3% (1)
Tváře 28.6% (2)
Čelo 0% (0)
Brada 0% (0)

Komentáře

1 Sariklen Sariklen | Web | 31. července 2017 v 22:24 | Reagovat

K minulosti se vracím poměrně ráda, vedu se několik let deníky a ráda si je pročítám. Je zajímavé si připomínat, co mě trápilo, čím jsem si procházela, jak jsem to řešila, z čeho jsem měla radost, jak se vyvíjely různé skutečnosti a jak je to dnes. Ráda porovnávám. Přítomnost mě těší a z budoucnosti mám dobrý pocit. :)

2 Nindë Nindë | Web | 31. července 2017 v 23:43 | Reagovat

[1]: Tak to jsi tedy šťastný člověk! Kéž bych to takhle měla taky... Holt mám mysl nastavenou jinak :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama