Závist

16. června 2017 v 20:22 | Nindë |  Random


Jsem spokojená ve skupině lidí možná i hlavně proto, že se ke mně chovají hezky. Proč se ale chovají hezky? Mám teorii, že je to kvůli tomu, že mi nemají co závidět a tím pádem je tam prostor pro jiné věci, než negativní pocity vůči mně, vyvolané závistí.

Opravdu není co mi závidět. Nejsem nikterak extra úspěšná než ostatní lidé v mém okolí, nemám charismatickou osobnost, kterou bych okouzlila každého v místnosti a rozhodně nemám ideální vzhled, který by se někomu líbil. Celkově znám mnoho lidí o dost lepších než já v určité nebo ve všech oblastech.

Většinou se závidí "dokonalost" a tu já nabídnout nedokážu. Neříkám ovšem, že když člověk zná nějakého úžasného člověka, tak mu musí hned nutně závidět. Já třeba lidem nezávidím, nebo tedy alespoň se o to snažím. Nebo spíše takto... závidím, ale ne ve špatném smyslu. Já bych to přirovnala k obdivu. Obdivuji to jaký člověk je. Zůstávám zírat, když se dozvídám jak je skvělý. Ale nejsem taková, že bych neměla toho člověka ráda kvůli tomu, že má něco co já ne. Právě naopak ho mám ještě raději.

Dokonalosti je těžké dosáhnout. V podstatě to ani nejde, protože vždy se může vyskytnout něco ještě nádhernějšího než je ta dosavadní verze. Já často měla pocit, že jsem poznala něco nej, ale pak jsem si uvědomila, že vždyť znám jen takový malý kousek světa a co teprve vesmíru... Dokonalost je něco nadpozemského s čím se nelze reálně potkat. Ale pokud máš milovaného přítele/přítelkyni, tak klidně říkej, že je to to nejlepší na celém světě. Celkově u lidí si mylím, že si tam ten subjektivní názor o dokonalosti můžeme nechat.

Další věc nebo spíše vlastnost, která mi k tomuto tématu sedí je vychloubání. Je to v podstatě říkání, že je člověk něco víc, nebo že třeba má něco lepšího a celkově je na tom lépe. Tohle dost zabijí i konverzaci. Lidé obvykle nechtějí vědět jak se někomu daří úplně úžasně a nemá žádné problémy. Ostatní chtějí slyšet o trápeních, problémech. A to protože je to zajímavější a navíc jim to umožňuje si myslet, že na tom nejsou tak špatně, nebo je to uklidní, protože ten problém mají taky, či dokážou s danou situací poradit. Lidi tak strašně rádi radí. Rádi ukážeme, že o něčem víme víc a jak jsme chytří.

Tím že se člověk vychloubá, tak tím může zažehnout jiskru té žárlivosti. Tím pádem si člověk ještě víc sobě škodí. Proto se snažím nevychloubat se. Nemám ráda vystavování svých nových hezkých věcí ostatním a očekávání komplimentů. Celkově komplimenty mě občas dostanou i do rozpaků. Radši komplimenty skladám ostatním a pěkné věci co mám, tak trochu schovávam. Když už něco ukážu, tak je to kvůli tomu, abych zjistila jestli se to líbí i ostatním a ne jen mně.

Závistivost není moc pěkná vlastnost. Každý jí v sobě z části má, ale je jen na nás jak moc jí necháme řídit naše každodenní životy.

Maté

Překrásný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama