Vidím to dobré

6. června 2017 v 0:04 | Nindë |  Random


Možná se to nemusí zdát, ale vždy vidět něco krásného ve všem je těžké.

Já Jsem ten typ člověka, který i když vidí ušmudlaného bezdomovce sedět v autobuse, neohrne nos. Já nerada pohrdám lidmi. Nerada je hodnotím a srovnávám s ostatními. Vždy na někom najdu alespoň jednu krásnou věc, která je udělá celkově krásným.

Nejsem schopna upřímně o někom říct, že je hnusný. Myslím nyní vzhledově. Povahově se někteří lidé chovají i hůř než hnusně, toho jsem si vědoma.

Já když se podívám na člověka, tak ho neodsuzuji za to jak vypadá. Protože nad tím nemá od přírody téměř žádnou kontrolu. Samozřejmě pravidelné cvičení a zdravé stravování dokáže člověku vykouzlit postavu a nádherný vzhled, který si dnešní společnost tak cení. Ale nelze někomu nadávat za to jaký má nos, vlasy, prsty apod. Když někdo urazí něčí tělesnou stránku, tak uráží i několik generací před ním, které mu jí předaly. Navíc vzhled často klame. Tomu jsem se naučila už dávno.

Mnohem víc si cením toho když lidé okolo mě řeknou něco pěkného o člověku, který jasně nezapadá do ideálů dnešní společnosti, pak jsem totiž našla člověka jako jsem já.

Každý má jiný vkus. To je jasné. Ale není hezký, když člověk upřednostňuje jen ten svůj. Není fajn, když někdo prosazuje svou představu o kráse jako jedinou správnou. Trochu tolerance by to chtělo.

Snažím se vidět skrz tělesnou schránku. Pokouším se o to kašlat na to jak druhý vypadá a vidět mu co nejdřív do duše.

Problémem je, že já si zkresluji představu občas i o duši. Stává se, že ignoruji určité věci a vlastnosti až na ně zapomenu. Ale ani se za to na sebe nezlobím. Myslím, že je to krutopřísný a navíc je nutné nechat určité věci plynout a dát přednost těm lepším.

Rybíz na kyselo

Krásný den ti přeje, tvá Nindë


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak na svět pohlížíš?

Optimisticky 27.3% (3)
Realisticky 63.6% (7)
Pesimisticky 9.1% (1)

Komentáře

1 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 13. června 2017 v 16:05 | Reagovat

Krásný člověk stejně jako tvůj pohled na lidi.❤❤❤

2 Nindë Nindë | Web | 13. června 2017 v 16:27 | Reagovat

[1]: Jen nepřeháněj :D ale děkuji ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama