A co s tou láskou?

29. června 2017 v 19:20 | Nindë |  Random


Dnes jsem se odhodlala napsat článek na dosti ožehavé téma. Buď to dopadne na výbornou, nebo budeš mlátit hlavou o zeď. Za poškození tvého mozku nezodpovídám.

Ach, láska. Všudepřítomná i nikdy nepřítomná záležitost. Lásku lze brát z několika úhlů Já se budu ale teď věnovat lásce z úhlu romantického. Zaláskovanost mi není cizí, ale stejně o lásce jako takové nevím dost. Ber tento článek jako nahlídnutí do mysli sedmnáctileté dívky, která asi není úplně jako všechny ostatní i když v tomto ohledu asi ano.

Včera jsem projížděla hlavní stránku na youtube a mezi nabízenými videi se objevlo i toto: The Darkest Truth About Love. A tak jsem si vyslechla vše co se v něm říkalo a byla jsem dost zaražená. V podstatě to zruinovalo veškerou mou představu o lásce. Rozhodla jsem se vyjádřit k hlavním bodům videa.


Nikdy nenajdeš toho správného člověka...
Tohle absolutně popírá veškeré mé smýšlení o lásce. Já totiž věřím, tomu, že tam někde je ten správný člověk pro mě. A teď mi tohle video říká, že nikdo není ten správný a nepřijde mi, že by mi říkalo pravdu.

Jsi beznadějně sám...
Tohle je pravděpodobně pravda. Ale stále si myslím, že ten správný člověk dokáže tu prázdnotu zmírnit.

Nikdo ti neporozumí...
Další věc, kterou očekávám od lásky je porozumění. Ne úplné, to samozřejmě nejde, ale většinové ano.

Momenty lásky byly iluzí...
Tak tohle jsem moc nepochopila. Ale přijde mi, že mi to říká, že to co jsem si myslela, že byla láska láska ve skutečnosti vůbec nebyla. Což je smutný a samozřejmě možný.

Je s tebou něco špatně, stejně jako s ostatními...
Tahle část se mi líbila. Já si myslím, že každý má své problémy a každý je nějakým způsobem jedinečný a divný. A mám dojem, že nějaká "špatnost" se může protějšku líbit tak moc až se zamiluje až po uši.

Představa lásky nás rozptyluje od existenční samoty...
Další věta složitá na pochopení, ale já jsem to pochopila tak, že nám láska dává naději. Říká nám, že nejsme sami a tam někde je ten pravý. Ne že by mi to vadilo.


Celkově jsem z toho videa dostala takový pocit, že vlastně láska není, protože to co jsem považovala za úkazy pravé lásky nejsou její součástí. Taky jsem získala dojem, že člověk může prožívat lásku s každým. Protože s každým se může člověk cítit osaměle, divně, neporozumitelně... A to je hloupé. Já si stojím za pošetilou představou lásky. Správný člověk pro mě existuje, porozumí mi z valné většiny, moje špatnosti nebude brát jako špatnosti a zmírní mojí samotu tak, že tu bude pro mě a já pro něj. Možná je ode mě hloupé se držet této představy. Ale vzhledem k tomu, že jsem mladá a svobodná holka, tak mi tato představa dodává naděje a udržuje mi pozitivní myšlení, bez kterého bych spadla opět do nekončících maratonů breku, pocitu zbytečnosti a neuvěřitelného zoufalství.

Nech mi prosím tedy mojí hloupou naději na pravou lásku a neříkej mi, že nikdy nenajdu někoho kdo mě bude milovat stejně jako bych milovala já jeho. Naděje na lásku společně s dalšími typy nadějí mě totiž z části drží naživu.

Jaký je tvůj názor na lásku? Zažil jsi už někdy tu pravou lásku, nebo si to alespoň myslíš?

Jogurt s příchutí broskve

Láskyplný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš přítele/přítelkyni?

Ne... 71.4% (5)
Tak nějak... 0% (0)
Jo :) 14.3% (1)
Už jsme svoji! :) 0% (0)
Přítel, co? Přítelkyně, co? 14.3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama