Nastal čas...

31. května 2017 v 22:06 | Nindë |  Posedlá kreativitou


Zpěv ptáčků, šepot listí, převalování řeky, lidské naříkání.
Zelená tráva, bílá květina, modré nebe, rozlitá krev.
Vůně přírody, teplo slunce, země pod nohami, smrt přede mnou.

Ve škole jsme skončili dříve a vzhledem ke svému směru jsem jela sama do centra. S nakoupeným skromným obědem vydala jsem se do parku. Díky své rychlé chůzi jsem předcházela jednoho člověka za druhým. Spěchám, mám času dost. A tak se usazuji na betonový schod. Vidím před sebou přírodu a přitom slyším ruch města. Lidi za svými zády ignoruji celou svou podstatou. Zatímco si tak žvýkám svůj nepestrý oběd, pozoruji střípky skla po kterých přebíhá hmyz. Mám chuť všechny ty schody řádně zamést a vidět je v jejich původním stavu. Opřu si ruce o kolena a vypnu. Mé oči unaveny z nedostatku spánku jsou překryty víčky.

Když opět rozevřu víčka zastaví se mi srdce. O schod níž se válí ruka. Ztuhlá, špinavá, pohmožděná a umazaná od krve. Mně nepříjemně povědomá. Od ní se táhne krvavá šmouha po dalších schodech až k trávě. Na trávě leží tělo. Obličejem dolů. S rozhozenými zbývajícími končetinami. Stejně zničené jako ruka tak blízko mne. Slunce bojácné schovalo se a nastalo šedivo. Vše začalo ztrácet barvu.

I když jsem obličej neviděla, tak jsem si byla jistá. Byla jsem si jistá, že vím kdo to je. Přesně takhle by to vypadalo. Takhle bych vypadala, kdyby mi někdo usekl ruku, zneužil a odhodil jako hadrovou panenku. Zhurta jsem semkla víčka k sobě.

Když jsem se opět podívala. Můj zrak upřel se okamžitě na onu tvář. Můj obličej téměř neznatelný pod vrstvou zaschlé i ještě proudící krve. Modré oči upírající svůj pohled do stejných. Mírně otevřená ústa z nichž vyšla duše. Vím, že nastal čas.

Nastala doba mrtvé minulosti. Je čas začít znova. Znovu se poprvé nadechnout a přijmout duši o kterou se budu lépe starat.

Palačinky s borůvkovou marmeládou

Nový, skvělý den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvá oblíbená obličejová část?

Oči 42.9% (3)
Nos 14.3% (1)
Uši 0% (0)
Rty 14.3% (1)
Tváře 28.6% (2)
Čelo 0% (0)
Brada 0% (0)

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. června 2017 v 10:34 | Reagovat

Zajímavě píšeš :)

2 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 2. června 2017 v 15:29 | Reagovat

To je úžasne napsané. Taky skvělý děj. Nepřemýšlela jsi nad knihou??

3 Nindë Nindë | Web | 2. června 2017 v 20:52 | Reagovat

[1]: Oh, děkuji :)

[2]: Děkuju :) a nad knihou jsem opravdu nepřemýšlela. U mě se často stává, že se něčeho chytnu a pak mi to brzo přejde, takže by to nebyl dobrý nápad :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama