Kamarádi

24. května 2017 v 17:53 | Nindë |  Random


Co já bych byla bez kamarádů? Jsou to mí společníci v běžném životě. Nedokázala bych se bez nich dlouhodobě obejít. Jsou to moje zlatíčka. Mimochodem, když píšu kamarádů, tak to znamená mužského i ženského pohlaví.

Ani nevím kdy a jak se stali mými přáteli. Hlavně ani nevím kde je ta hranice mezi kamarádstvím a známostí. Já snadno přiřadím lidi do té skupiny přátel i když to možná tak ve skutečnosti není. Celkově kamarádství je velmi subjektivní.

Nemám zrovna ráda také třídění na jednoho nejlepšího kamaráda a ostatní kamarády. Já mám těch nejlepších asi jednoduše víc. Jak se pozná takový nejlepší kamarád? Jednoduše si s ním rozumím o něco lépe než s ostatními a tak nějak jsme se navzájem vpustili do životů. Teď bych chtěla uvést pár svých každodenních přátel.


Začnu s Tramvajákem. To je takový ten kámoš, který si se mnou každé ráno v tom MHD popovídá a je otevřený každé srandě. K němu ještě patří Vapař s nerozhodností a odzbrojující upřímností.

Za zmínku rozhodně stojí moje kamarádka Muffin. S tou už jsem od školky ve třídě a máme tolik společných zážitků, že je ani nelze spočítat. Někdy je až děsivé, jak jsme si podobné... samozřejmě spíše myšlenkově. Jednoduše jsme většinou ve stejné dimenzi. Zkrátka jsme Pýna.

Následně bych měla napsat o své kamarádce Krutovládkyni. Ta nás nyní ve třídě opustila na rok, ale brzy se už nám vrátí. Ta má tu kouzelnou schopnost mě uklidnit. Nevím jak to dělá, ale často u ní najdu porozumnění a hlavně mě moc nesoudí, ale záleží co zrovna vyvádím.

Pak rozhodně Letkař. Takový to třeštiprdlo, který mi tolikrát vypeklo, ale nedokážu se na něj zlobit (jako ostatně na nikoho v podstatě) a navíc je to v pohodě. Stejně je ochoten se se mnou zasmát a zlepšit mi náladu. Sliby jsou sliby a občas je nutné předpokládat neočekávatelné.

Pak mám ještě celý arzenál kamarádek Pikagirls společně s Cellistkou. To jsou takové ty milé osůbky, se kterými je boží trávit čas. S nimi je vždy zábava a nikdy ne nuda. Každá máme nějaké to trápení a umíme se navzájem podpořit.


A teď se opravdu modlim, abych na nikoho nezapomněla ani nikoho neurazila. Někteří z uvedených si toto totiž přečtou a to je mírně děsivé. A rozhodně to není řazené podle důležitosti. Každý je pro mě důležitý. Dost možné je i to, že já je jako přátele beru, ale oni mě ne třeba... To je vždy těžké říct, stejně jako jestli je přátelství se mnou zrovna výhra.

Mám je všechny moc ráda. A stačí mi víkend, aby se u mě projevily abstinenční příznaky z nedostatku jejich přítomnosti.

To je vše. Není zatím co dále dodat.

Karamelový šejk

Precizní a úžasný den ti přeje, tvá Nindë


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Které slovo tě zaujalo?

Lustr 28.6% (4)
Satanáš 21.4% (3)
Burda 14.3% (2)
Koruna 14.3% (2)
Šlehačka 21.4% (3)

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 24. května 2017 v 18:18 | Reagovat

*Statisticky žijeme zde ekonomicky ve třetím světě

První svět to je Švýcarsko, druhý svět to je Rakousko, třetí svět to je naše republika, čtvrtý svět to je zaostalá Afrika a Indie, pátý svět to jsou kanibalové v tropickém pralese. Do doku 1947 jsme patřili do druhého světa, ale díky soudruhům jsme se v roce 1948 propadli do třetího světa a naděje na to že bude lépe je minimální, lépe je zde jenom cizincům co nás zde okrádají a berou nás jako levnou pracovní sílu.

Zajímavé je že; Polsko, Slovensko, Maďarsko, atd. je na tom velmi podobně, takže chyba není u naší politiky, ale chyba je v tom, že státy co spadají do druhého vyspělého světa, nemají prioritní zájem na tom, abychom i my spadali do druhého světa, jedinou vzácnou výjimkou zde bylo socialistické Německo, které bylo ekonomicky rychle restartováno, díky kapitalistickému Německu, po sloučení do jednoho velikého národa které se realizovalo díky rozpadu RVHP.

Kupní síla je jednoduchým ukazatelem ekonomiky, kupní sílu poznáváme rychle u spotřeby benzínu a nafty, v zaostalé ekonomice je malá spotřeba benzínu a nafty na obyvatele. Vše se dneska točí kolem zaměstnávání vysokoškoláků za vysoké platy, tam kde mnoho vysokoškoláků pracuje za vysoké platy, tam není ekonomická zaostalost, jde o moderní bohatou civilizaci, kde se mnoho využívá nejmodernější věda a technika, díky velikým investicím do modernizace systému.

3 Krutovládkyně Krutovládkyně | 25. května 2017 v 13:23 | Reagovat

My tě taky máme moc rádi!:-)

6 Mořský koník Mořský koník | 27. května 2017 v 14:57 | Reagovat

Já vím, že tohle asi bude znít divně, ale tenhle článek byl tak roztomilý!^^ :D

8 Mořský koník Mořský koník | 29. května 2017 v 12:36 | Reagovat

Není zač ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama