Zájem

15. dubna 2017 v 8:22 | Nindë |  Random


Jakou radu mi dávají moji kamarádi ohledně tohoto blogu? Napiš o něčem co ty lidi bude zajímat. Ale to není jednoduché. Já nemám zdání co ostatní lidi zajímá. Já vím co zajímá mě. A přesně to sem i píšu plus tedy své myšlenky apod.

Zájem je celkově zapeklitá záležitost. Přílišný zájem je špatně, minimální taky. Ale co je ideální zájem? Jakože když jsme byli nedávno na jednom workshopu o kariéře, tak jsem se položila na konci jako jediná dvě otázky. Měla jsem další dotazy, ale už je nepoložila, protože jsem zaprvé nechtěla zdržovat ostatní a zadruhé mi přišli dvě otázky dost. Nechtěla jsem být příliš horlivá.

Ono celkově i v běžných konverzacích je těžké zájem omezovat. Moje spolužačka Eli má často hodně otázek. Je to taková otázková královna. Vždy jsem na její otázky snažila s trpělivostí odpovědět, ale v duchu si říkala, že jich je až moc. Nyní jsem přívětivější a její otázky vítám a s radostí na ně vždy odpovím. Jsem ráda, že se o mě zajímá.

Já sama mám občas dost otázek. Protože se zrovna bavím s někým kdo mi jednoduše sám od sebe nic neřekne. A tak se musím ptát pěkně postupně a na každou ptákovinu. Vím, že tím dokážu být dost otravná. A navíc jsem dost zvídavá a tak se ptám i na věci, které mi druzí nechtějí říct. Tajemství jsou fajne. A dokážu je i udržet. Mnozí z mého okolí i ví, že některé věci si prostě nechám pro sebe i přesto, že se mě ptali tak tisíckrát.

Můj systém vyzvídání je následovný:

Malý zájem o odpověď - po 1. odmítnutí odpovědi to vzdám
Střední zájem o odpověď - po 2. odmítnutí odpovědi to vzdám
Velký zájem o odpověď - nevzdám to a ptám se dokud nedostanu odpověď, nebo až po tak 10. odmítnutí odpovědi

Někdy lze i vycítit zda-li má cenu se ptát dál. Podle postoje toho druhého se může poznat jeho odmítavost. Když se ušklíbne, povzdychne si, až moc se snaží o změnu tématu, podle výrazu ve tváři a celkově podle dalších zanků typického pro dotyčného.

Tak to by bylo asi vše co mám k zájmu. Jak jsi na tom ty se zájmem o ostatní? Jsi spíše zdrženlivý, nebo se rád ptáš na všechno?

Lázeňské oplatky

Zajímavý den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěl bych mít...

Veverku 23.5% (4)
Koláč 35.3% (6)
Kamarády 23.5% (4)
Tramvaj 17.6% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama