Nevědomost

8. dubna 2017 v 21:27 | Nindë |  Random


Nevědomost je pro mnoho lidí děsivá. Jak v běžném prožívání života, tak i celkově v životě.

Stačí si nastínit klasickou situaci... Žena čeká na své dítě doma. To řeklo, že dorazí v osm, ale to bylo před deseti minutami. Hlavou se dotyčné matky honí nejhorší scénáře. Stres, vztek a neurvalost přichází. Ona prostě nic neví a to je špatně. Ona neví kde je její dítě. Třeba se zdrželo s kamarády, ale možná ho i někdo unesl. Mohlo se stát cokoliv.

Dokážeš si představit, že bychom nežili ve světě internetu? Kde by jsi hledal informace? Jak by jsi se domlouval s kamarády? Jak by jsi vůbec dokázal fungovat? Vždyť by jsi nic nevěděl a neměl si jak ověřovat své vědomosti. Jsme tak neskutečně zvyklí na to, že získání vědomostí dá minimální práci. Mnohdy stačí jen párkrát hnout prstem a dostaneme naservírované jakékoliv informace, které potřebujeme.

Někdy ale nevědomost není tak špatná, teda pro daného člověka. Dejme tomu, že v blízkosti jedné samotky na venkově někdo zavraždil malého kluka. V chatce na samotě žije spokojená rodina s malými dětmi. Nemají radio, internet, neodebírají noviny a celkově komunikují s okolním světem jen zřídka. Nemají nejmenší tušení, že by o 10 km dál ještě před pár dny ležel ubodaný klučina. Myslíš si, že je to trápí? Že se strachují? Ne. Jsou stále ve stejném klidu jako byli předtím. Vadí to? Asi ani ne. Protože vrah spáchal sebevraždu a tak pravděpodobnost toho, že by se případ opakoval je velmi malá. Někdy nevědomost chrání nitro člověka. Chrání jeho psychické zdraví. S věděním přichází starosti.

S vědomostmi přicházejí i otázky. Otázky na které nejsou odpovědi. A to je to nejhorší.

Vědět vše... Dokázal by jsi to?

Maďarská paprika

Inteligentní den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kde bys chtěl skončit po smrti?

Nikde 22.7% (5)
V pekle >:D 13.6% (3)
V nebi O:) 40.9% (9)
Nic z toho... :P 22.7% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama