Monology

12. dubna 2017 v 17:05 | Nindë |  Téma týdne


Sáhodlouhé monology. Dobro, nebo zlo? Já říkám dobro. Podle nich člověk pozná druhého nejlépe. Nepřerušovaný projev dokáže říct o člověku hodně.

Jaký asi člověk je, když se vyjadřuje vulgárně, zmatečně, nesrozumitelně? Myslím, že zrovna asi na tom není nejlépe. Možná ho něco jen momentálně stresuje, nebo je prostě takový. Možná je to člověk trochu nepříjemný a ne zrovna moc lidí vyhledává jeho společnost.

Když naproti tomu někdo mluví dlouho o zajímavém tématu. Mluví o něm s jakousi lehkostí a zároveň vážností. Podává ono téma tak, že ho nemůžete přestat poslouchat a věnujete jeho slovům veškerou svou pozornost. Tento člověk je fajn kamarád. Alespoň jednoho takového máte si myslím ve svém okolí. Musí se ovšem uznat, že pokud se někdo naučí skvěle vyjadřovat a přitom se přetvaruje, tak dokáže dost slušně ovlivnit lidi ku svému prospěchu.

Já sama ráda poslouchám lidi, kteří mají co říct. S oblibou si poslechnu zajímavé názory druhých. Ne vždy s nimi souhlasím, ale jsem potěšena tím, že v mé blízkosti jsou lidé schopni se tak hezky vyjadřovat a hlavně jsou ochotni mi něco říct, ať už je to cokoliv. A taky je to skvělá forma odpočinku od svých vlastních myšlenek.

Poslední dobou i ráda povídám něco svým rodičům. Klidně se rozpovídám na několik minut o jednom tématu. Neskutečně si užívám toho, že mě poslouchají. Nedávno jsem si totiž všimla jak málo lidí mě opravdu poslouchá. Jak často jsem přerušena halasem přátel a jak často ani nedopovím to co chci. Můj názor postupně přestával mít dostatečnou váhu.

Toť asi vše k monologům. Doufám, že tě rozředěný tok mých nedomrlých myšlenek nikterak nepohoršil.

Parmezán

Úžasný naslouchací den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvá oblíbená část dne?

Ráno 15.4% (4)
Dopolene 7.7% (2)
Poledne 0% (0)
Odpoledne 11.5% (3)
Večer 50% (13)
Noc 15.4% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama