Smysl života

22. března 2017 v 7:11 | Nindë |  Vážná věc


Už dlouho se chystám napsat nějaký ten článek o smyslu života. Smysl života je ale tak moc rozsáhlé téma. Nikdo nepřišel na jeden univerzální pro úplně každého. Je to největší záhada celého lidstva. A nikdo nemůže říct, že tenhle je dobrý a ten špatný, protože nikdo neví správnou odpověď na otázku: Jaký je smysl života?

Tak jsem se tedy rozhodla, že napíši článek, ve kterém budeš moct sledovat moje myšlenkové pochody, zatímco budu hledat odpověď na tuto složitou otázku. Nevím jestli jí budu řešit pro celou společnost, ale i tak by to mohlo být zajímavé. Tento článek si podle mě vyžaduje hodně času a úsilí, takže bude rozdělen podle toho kdy ho budu psát. Jde se na to!

14.3.2017 16:29
Dřív jsem se už svého taťky ptala jaký si myslí, že je smysl života. Odpověděl mi následovně: "Tak já si myslim, že je to předávání genu, vychovat děti a doufat, že na ten smysl života přijdou ony." Takže je moje povinost na něj přijít, alespoň vůči němu by to bylo fajn, protože svůj život věnoval tomu abych se měla dobře a abych tomu smyslu života přišla na kloub. Sice by se tohoto úkolu mohla ujmout i moje sestra, ale nemyslím si, že by se jí do toho chtělo.

15.3.2017 18:30
Ráno jsme se kamarádky Týny ptala jaký je podle ní smysl života. Odpověď byla si myslím velmi jednoznačná - "Smrt". Jednoduché, elegantní, dává smysl, ale někteří lidí by stejně nesouhlasili. Já jsem spíš během dne přišla na to, že by to mohlo být prožít ten život. Prožít každý nádech, šťastnou i nešťastnou situaci. Zatím jsem se stejně ale nikam neposunula jak můžeš vidět...

18.3.2017 19:56
Dnes a včera jsem se pohybovala ve velkých houfech lidí a tak jsme měla možnost analyzovat jejich chování. Lidé si chtějí užívat, veselit se, mít se dobře, žít pohodlně. Lidé chtějí komfort, aby mohli dělat méně a méně. Lidé chtějí všechno nejlepší pro sebe a své okolí, které považují za vhodné. Na všechno ostatní si stěžují, nadávají a nejradši by to zprovodili z povrchu zemského. Lidé jsou občas tak děsní... Takže v současné době nejspíš většina lidí považuje za smysl života sebenaplnění štěstím. Mám takový dojem, protože přesně o to se většina lidí snaží. Nikdo nechce být smutný. Všichni chtějí být happy a když jsou, tak se chtějí být ještě o něco víc happy. Lidé jsou nenažraní. Kdyby se přišlo na smysl života, tak by lidé chtěli druhý smysl života, protože toho prvního by dosáhli.

19.3.2017 15:08
Byl by člověk spokojený, kdyby všechno zůstávalo stejné? Co když lidé potřebují změnu. Co když smyslem života je neustálý koloběh změn. Co bychom byli beze změn? Nic. Ani bychom nebyli. Naše těla by se neměnila, naše mysl by se neměnila a okolí by zůstávalo stejné. No není celý život jen jedna velká změna?

20.3.2017 21:24
Dokážeš si představit, že by jednoho dne na tebe všichni zapomněli? Nikdo by nevěděl kdo jsi, nebo kým jsi byl. Nikdo by si na tebe nevzpomínal. Nebyl by nikdo, komu by na tobě záleželo, protože by tě nikdo neznal. Neexistoval by jsi v podstatě. Děsivé, co? Možná je část smyslu života i zanechání odkazu, Zanechání něčeho, co by udrželo člověk naživu déle. Život v myslích ostatních. Nesmrtelnost téměř.

20.3.2017 21:28
Na to peču už... Smysl života je nesmysl a tím pádem vše dává smysl.

21.3.2017 23:14
Je načase abych tento článek nějak uzavřela už. Plácám se stále ve stejných myšlenkách. Má odpověď je zanechání odkazu. Ať už ve formě vzpomínek, ovlivnění světa, hmotné věci, svých poznatků, dětí atd. To by mohl být smysl života. Smysl, ale ne způsob žití.

Mějme se rádi. Užívejme si. Opatrujme se. Opatrujme vše co je nám drahé.

Karamelové sušenky

Krásný život ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak na svět pohlížíš?

Optimisticky 27.3% (3)
Realisticky 63.6% (7)
Pesimisticky 9.1% (1)

Komentáře

1 Maniac Maniac | 22. března 2017 v 18:16 | Reagovat

Možná je smyslem života to, že si každý najde svůj vlastní cíl.

2 Nindë Nindë | Web | 22. března 2017 v 22:03 | Reagovat

[1]: Mně to stále vyznívá tak, že tím cílem je smrt... Ale samozřejmě možné je, že smyslem života je hledání svého cíle :) ale já bych to spíš formulovala jako hledání svého účelu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama