Náhle oslovení

24. března 2017 v 21:47 | Nindë |  Random


Dnes jsem po velmi zajímavém cvičení (chodím na létající jógu) zašla do katedrály, protože sraz, který jsem měla s kamarády byl až za plus mínus dvacet minut. V kostele jsem si v duchu odříkala motlitbu Otče náš i když se nepovažuju za věřící, ale prostě jí umím, tak proč si občas neoprášit své znalosti.

Když jsem přecházela k místu setkání, tak jsem se podél katedrály míjela s jedním postarším pánem, který měl kytici bílých růží v ruce a upřeně se na mě díval a usmíval se. Já mám celkově sklony k tomu trochu odbourávat svůj resting bitch face a tak jsme se taky usmívala. Zíral na mě i když jsme se míjeli a tak jsem se ohlédla. Matně mi někoho připomínal. Když jsem se ohlédla přes rameno, tak jsem zjistila, že se ohlédl také a náhle mě oslovil. Zeptal se, jestli jsem nebyla na jeho vernisáži. Prý jsem mu velmi připomínala jednu dívku, kterou kreslil. Já jsem na žádné vernisáži nebyla a tak jsem tedy řekla že ne, ale potěšena tímto náhlým seznámením jsem se ze široka usmívala. Představil se a přiznal se, že hrál v divadle a tak by ho i má babička mohla znát. Pokračoval o jeho vernisáži a že bych se tam mohla někdy zastavit, což se asi i stane, protože podle popisu se výstava koná kousek od mé školy. Mile ráda jsem mu řekla své jméno poté, co se na něj zeptal. Překvapilo mě, jak mi ihned řekl, že má rád jména ve kterých je r (ano, v mém pravém jméně je r ._. ) a že jeho vlastní syn se jmenuje Petr. Po chvíli hovoru jsem se i dozvěděla, že onen Petr chodíval na stejnou školu jako já nyní. Takhle to možná zní trochu děsivě, ale věř mi, že nebylo. Pán byl velmi příjemný, působil seriózně a já pozorně naslouchala jeho slovům. Je to vždy báječný pocit, když víš, že se ti někdo věnuje a celkově zájem je vždy dobrý, ale nic se nesmí přehánět samozřejmě. Pak jsme se rozloučili a já se vydala na místo srazu.

Později večer jsem měla opět veselou a rozšafnou náladu (no to víš...) a tak jsem nastoupila do tramvaje jedoucí směr domov a uviděla kluka asi tak o dva roky staršího než já. Poslední dobou jsme docela ulítlá na elegantní boty a zpozorovala jsem, že on má krásný hnědý kožený polobotky. V duchu jsem si přeříkávala konverzaci. Vystupoval o zastávku dřív než normálně vystupuji já, ale já jsem rychle vyrazila za ním a poklepala mu na rameno a boty pochválila. Usmál se a poděkoval. Já zjistila, že mi tramvaj ještě neujela, tak jsme rychle nastoupila a dojela domů. Doma si pustila na plný pecky nově oblíbenou písničku (Unlike Pluto - Everything Black) a začala tancovat, abych se zbavila přebytečné energie. Skvělý závěr večera.

Takže co tím vším chci říct? Neděs se random konverzací. Dokážou opravdu zvednou náladu, tedy pokud je druhý člověk stejně vstřícný. Někdy i obyčejné "dobrý den" je velký skutek.

Jasmín

Úžasné zážitky ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které slovo tě zaujalo?

Lustr 28.6% (4)
Satanáš 21.4% (3)
Burda 14.3% (2)
Koruna 14.3% (2)
Šlehačka 21.4% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama