Pouť života

8. února 2017 v 20:08 | Nindë |  Téma týdne


Cesta. Cesta životem. Kde končí tato cesta? Nikdo neví, kdy jeho výprava končí a ani to vědět nechce. Lidé spěchají a spěchají, nezastaví se. Pádí po té cestě, sotva si všímají okolí. Běží jako o život. Taky že tu o život jde...

Občas jdeme z kopce, občas do kopce. Cestička se různě klikatí a občas se rozbíhá a tak se musíme rozhodnout kudy přesně se vydáme. Není to jednoduché rozhodnutí, ale vždy jsme nuceni ho udělat.

Na cestě je také spousta překážek. Záleží jak dobře se jim vyhneme. Některé pasti jsou nastražené přes celou šíři cesty a tak se do nich stejně chytneme a stává se, že i když nechceme, tak nás ona těžkost přenese ke konci cesty života. Některé překážky nás tak moc překvapí a uškodí nám, že jsme nuceni zastavit.

Jdete si pomalu po té cestě. Každou chvíli se zastavíte a prohlídnete si krásu, která vás obklopuje. Jste plní života a lásky. Přesně takhle by ona pouť měla vypadat. Ne každému se ale daří zpomalit v tomto uspěchaném světě.

Cože, ty ještě nevíš co chceš dělat za práci? Utíkej a uvidíš! Ty nevíš kdy se chceš vdát? Utíkej a zjisti to! Ty nevíš kdy budeš mít děti? Běž, bež! Ty nevíš, kdy budeš mít vnoučata? Upaluj se podívat! Ty nevíš kdy umřeš? Zpomááál, tohle přeci nechceš vědět! A tak se snažíme zpomalit jak nejlépe umíme a ono to nejde, protože jsme se to nikdy nenaučili.

Cestu absolvujeme buď s nevědomostí proč po ní jdeme, nebo přesně víme k čemu jsme určení. Někdo hledá svou vášeň celou štreku a někdo jí objeví hned ze začátku. Nikdy nevíme do čeho se zamilujeme a bude nás to nutit setrvat na cestě co nejdéle.

Takže moje rada na závěr? Hledej svou vášeň a i když se to nedaří, tak klídek. Klid a radost ze života. Raduj se s ostatními, protože nevíš, kdy končí jejich cesta a užívej si všeho co je teď, protože zpět už jít nelze.

Čokoládový dort

Den plný života ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak na svět pohlížíš?

Optimisticky 27.3% (3)
Realisticky 63.6% (7)
Pesimisticky 9.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama