Být při těle jako ideál

15. února 2017 v 21:10 | Nindë |  Vážná věcŽijeme ve světě hubenosti. Každý musí být hubený a nejlépe mít svaly, protože to prý ukazuje to, že je daný člověk zdravý. Není tomu dávno co se roztrhl pytel s hitem plus-size modelek. To jsou dámy, které mají nějaké to kilo navíc. Podle mě je úplně skvělé, že se svět mění a začíná podporovat i jiné velikosti než je XS a S. Ale trochu se bojím, že svět otočí své názory o úplných 180 stupňů. Mě by vyhovovalo 90 stupňů, aby svět měl rád všechny typy žen i mužů.

Mohlo by se stát, že za pár let bude ideálem krásy silnější postava. Už nyní je v podstatě nejvíc sexy velký zadek a prsa. Vyžle už nejsou v módě. Mě, dívku, která od přírody nemá ani velký zadek ani velká prsa, tenhle trhák trochu frustruje. Je možný, že se jednou probudím a uslyším nadávky jen na můj vzhled... Už teď mi občasné narážky na můj plochý hrudník mírně uráží, ale daří se mi nad ně vždy povznést.

A když si my hubeňourky uvědomíme, že může přijít den, kdy nebudeme úplně "největší vzor", tak zjistíme, že ženy při těle to nemají teď vůbec lehké. Vždyť by za chvíli mohly nadávat ony na nás! To přece nechceme! Až doba začne nadřazovat silnější ženy nad hubenými, tak budeme litovat toho, že jsme si na ně někdy otevřely papulky. Protože ony nám to vrátí dvojnásob. Takže víte co? Začněme se ženami při těle žít v míru a nepomluvat jejich postavu. Už nechci od nikoho slyšet větu: "Ta pitomá, tlustá nána!" Když už se k tobě zachová daná osoba špatně tak jí alespoň nenadávej za to jak vypadá prosím, protože karma je bitch.

Já osobně si předsudky vůči lidem snažím nevytvářet. Naprosto nesnáším, když někdo nemá někoho rád jen kvůli vzhledu. Podle mě je jedno jak člověk vypadá. Záleží na tom jak se ke mě chová, nebo jak se chová k mým přátelům. Potkala jsem spoustu nepříjemných, neuctivých, hádavých lidí. Hodně z nich bylo nadprůmerně hezkých, jen jejich povaha nebyla stejně krásná jako jejich zevnějšek.

Takže co říci závěrem? Mějme se rádi. Chápu, že každý má jiný vkus, ale to že se ti někdo vzhledově nelíbí není podnětem k nesnášelivosti, dobře?

Vodka bez k

Hezký, nepředsudkový den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak na svět pohlížíš?

Optimisticky 27.3% (3)
Realisticky 63.6% (7)
Pesimisticky 9.1% (1)

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 15. února 2017 v 21:32 | Reagovat

Také se snažím nevytvářet předsudky nejenom vůči lidem při těle, ale i vůči třeba romům a když se někdy snažím sebevíc, tak tam furt bohužel vždycky nějaké předsudky jsou. Ale stačí se s nimi někdy seznámit a zjistíme že jejich vzhled vůbec nic neznamená.

2 Nindë Nindë | Web | 18. února 2017 v 8:49 | Reagovat

[1]: Ono je těžké nemít předsudky vůči nikomu, protože člověk je od malička ovlivňován názory rodičů, kamarádů apod. a ti se dělí o své předsudky. Nejlepší je právě si ověřit sám jestli jsou ty předsudky oprávněné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama