Únor 2017

Být při těle jako ideál

15. února 2017 v 21:10 | Nindë |  Vážná věcŽijeme ve světě hubenosti. Každý musí být hubený a nejlépe mít svaly, protože to prý ukazuje to, že je daný člověk zdravý. Není tomu dávno co se roztrhl pytel s hitem plus-size modelek. To jsou dámy, které mají nějaké to kilo navíc. Podle mě je úplně skvělé, že se svět mění a začíná podporovat i jiné velikosti než je XS a S. Ale trochu se bojím, že svět otočí své názory o úplných 180 stupňů. Mě by vyhovovalo 90 stupňů, aby svět měl rád všechny typy žen i mužů.

Mohlo by se stát, že za pár let bude ideálem krásy silnější postava. Už nyní je v podstatě nejvíc sexy velký zadek a prsa. Vyžle už nejsou v módě. Mě, dívku, která od přírody nemá ani velký zadek ani velká prsa, tenhle trhák trochu frustruje. Je možný, že se jednou probudím a uslyším nadávky jen na můj vzhled... Už teď mi občasné narážky na můj plochý hrudník mírně uráží, ale daří se mi nad ně vždy povznést.

A když si my hubeňourky uvědomíme, že může přijít den, kdy nebudeme úplně "největší vzor", tak zjistíme, že ženy při těle to nemají teď vůbec lehké. Vždyť by za chvíli mohly nadávat ony na nás! To přece nechceme! Až doba začne nadřazovat silnější ženy nad hubenými, tak budeme litovat toho, že jsme si na ně někdy otevřely papulky. Protože ony nám to vrátí dvojnásob. Takže víte co? Začněme se ženami při těle žít v míru a nepomluvat jejich postavu. Už nechci od nikoho slyšet větu: "Ta pitomá, tlustá nána!" Když už se k tobě zachová daná osoba špatně tak jí alespoň nenadávej za to jak vypadá prosím, protože karma je bitch.

Já osobně si předsudky vůči lidem snažím nevytvářet. Naprosto nesnáším, když někdo nemá někoho rád jen kvůli vzhledu. Podle mě je jedno jak člověk vypadá. Záleží na tom jak se ke mě chová, nebo jak se chová k mým přátelům. Potkala jsem spoustu nepříjemných, neuctivých, hádavých lidí. Hodně z nich bylo nadprůmerně hezkých, jen jejich povaha nebyla stejně krásná jako jejich zevnějšek.

Takže co říci závěrem? Mějme se rádi. Chápu, že každý má jiný vkus, ale to že se ti někdo vzhledově nelíbí není podnětem k nesnášelivosti, dobře?

Vodka bez k

Hezký, nepředsudkový den ti přeje, tvá NindëYoutube

12. února 2017 v 18:55 | Nindë |  Vážná věc


Youtube je magická webová stránka, která nabízí nepřeberné množství nejrůznějích videí. Můžete zde najít písničky, recenze, gameplaye, zábavná videa, vlogy, naučná videa a spoustu dalších. Youtube byl založen roku 2005 a spadá pod společnost Google. Já jsem této stránce propadla v roce 2013.

Vše začalo nudným letním dnem, kdy jsem se rozhodla si najít nějaká videa ohledně hry The Sims, kterou jsem zbožňovala. Objevila jsem tak českou youtuberku Defi, která stále natáčí na tuto hru gameplaye. Postupně jsem se zamilovála do dalších youtuberů a youtuberek a nejen českých. Ze začátku roku 2014 jsem se konečně podívala na videa od Pewdiepiee. Nejvíc odebíraného youtubera světa. Byla jsem na sebe strašně pyšná, že rozumím i anglickým videím.

Víc a víc osobností jsem odebírala a moje posedlost tímto serverem někdy hraničila až se závislostí. V roce 2015 jsem se dokonce vydala i na Utubering. Nebyla jsem jím ani nadšená ani znechucená. V této době začínaly českou youtube scénou otřásat nejrůznější průšvihy, ale ještě jsem se držela. V minulém roce se mi ale český youtube tak zhnusil, že jsem své odběry dost snížila a zůstala jsem věrná jen pár vybraným českým youtuberům a více zahraničním.

Nedávno jsem uspořádala další čistku svých odběrů. Jediným českým youtuberem, který se v mých očích nikterak nezkazil a stále mě zajímá je Kovy. Je to jediný český youtuber, který se u mě udržel. Momentálně aktivně sleduju nová videa pouze 6 kanálů. To je dost podstatný rozdíl oproti nějakých 40 před dvěmi lety.

Takže co tímhle vším chci říct? Nestrachujte se, že by mladá generace byla ulítlá na youtube věčně. V určité fázi dospívání si uvědomí svoje priority a přestanou být youtubem tak moc fascinovaní. Měli by uvidět prohnilost některých jeho spolutvořitelů a měli by ho z velké části opustit. Ale samozřejmně také záleží na tom jestli budou mít na to se odpojit od stáda youtuberových oveček.

A co si myslíš ty o této internetové stránce a všem co se jí týká?

Pomeranč

Krásný den ti přeje, tvá NindëPouť života

8. února 2017 v 20:08 | Nindë |  Téma týdne


Cesta. Cesta životem. Kde končí tato cesta? Nikdo neví, kdy jeho výprava končí a ani to vědět nechce. Lidé spěchají a spěchají, nezastaví se. Pádí po té cestě, sotva si všímají okolí. Běží jako o život. Taky že tu o život jde...

Občas jdeme z kopce, občas do kopce. Cestička se různě klikatí a občas se rozbíhá a tak se musíme rozhodnout kudy přesně se vydáme. Není to jednoduché rozhodnutí, ale vždy jsme nuceni ho udělat.

Na cestě je také spousta překážek. Záleží jak dobře se jim vyhneme. Některé pasti jsou nastražené přes celou šíři cesty a tak se do nich stejně chytneme a stává se, že i když nechceme, tak nás ona těžkost přenese ke konci cesty života. Některé překážky nás tak moc překvapí a uškodí nám, že jsme nuceni zastavit.

Jdete si pomalu po té cestě. Každou chvíli se zastavíte a prohlídnete si krásu, která vás obklopuje. Jste plní života a lásky. Přesně takhle by ona pouť měla vypadat. Ne každému se ale daří zpomalit v tomto uspěchaném světě.

Cože, ty ještě nevíš co chceš dělat za práci? Utíkej a uvidíš! Ty nevíš kdy se chceš vdát? Utíkej a zjisti to! Ty nevíš kdy budeš mít děti? Běž, bež! Ty nevíš, kdy budeš mít vnoučata? Upaluj se podívat! Ty nevíš kdy umřeš? Zpomááál, tohle přeci nechceš vědět! A tak se snažíme zpomalit jak nejlépe umíme a ono to nejde, protože jsme se to nikdy nenaučili.

Cestu absolvujeme buď s nevědomostí proč po ní jdeme, nebo přesně víme k čemu jsme určení. Někdo hledá svou vášeň celou štreku a někdo jí objeví hned ze začátku. Nikdy nevíme do čeho se zamilujeme a bude nás to nutit setrvat na cestě co nejdéle.

Takže moje rada na závěr? Hledej svou vášeň a i když se to nedaří, tak klídek. Klid a radost ze života. Raduj se s ostatními, protože nevíš, kdy končí jejich cesta a užívej si všeho co je teď, protože zpět už jít nelze.

Čokoládový dort

Den plný života ti přeje, tvá Nindë