(Ne)soustředěnost

4. prosince 2016 v 20:15 | Nindë |  Random


Nesoustředěnost:

Já se někdy nedokážu na nic soustředit. Pokud jde o nějakou věc, která mě nezajímá, tak po chvilce přestávám dávat pozor a lítam si ve svých vlastních myšlenkách. Nejhorší je to ráno v autobuse. Jsme taková partička lidí, která jezdí stejným autobusem do školy a když se sejdem, tak se někdy rozjede konverzace a jindy ne. Když někdo začne probírat podle mě nezajímavé téma, tak se jednoduše kouknu z okna na ulici a přestávám vnímat. Po chvíli ovšem mě něco vyruší. A tak jen potřesu hlavou a zeptam se: "Co? Pardon já jsem teď chvilku nevnímala." Někdy se mi odpovědi dostane a jindy se to přejde a já se zas položím do mého stavu nevědomí.

Soustředěnost:

Protipólem nesoustředěnosti je přirozeně soustředěnost. Ta u mě nastává, když se do něčeho zažeru a chci dávat hodně velký pozor. Pak se soustředím jen na danou činnost a všechno ostatní je do pozadí. Takže jestliže nám učitelka vykládá o ekonomické situaci ve Venezuele a my si máme dělat poznámky, tak cokoliv co vedle mě řekne spolužačka nevnímám. Najednou se moje schopnost dělat víc věcí ztrácí.

Tuhle extrémní soustředěnost jsem sdělila po mém taťkovi, který když se kouká na televizi, tak naprosto neslyší mé otázky ani volání k jídlu, protože se soustředí jen a jen na televizi. Když chci aby si něco důležitého taťka dozvěděl a dostalo se části mozku pro zpracování informací, tak ho musím násilně vyrušit poklepáním na rameno. Vyčkat až se na mě otočí a pak mu sdělit co potřebuji, jinak mě nevidí, neslyší. Tuhle vlastnost ale sdělila i moje sestra, která když odpovídá někomu na mobilu na zprávy, tak já jí klidně můžu říct neuvěřitelně zajímavou historku, ale ona se mě nakonec zeptá: "Co? Prosimtě já teď odepisuju..."

Prostě mam dvě protichůdný vlastnosti a myslím, že je má v podstatě každý. Ale co když ty to máš jinak? :)

Libový den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 36.3% (29)
Jenom mírně 25% (20)
Jo a jak... 13.8% (11)
Blu blu blu blu blu 25% (20)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama