Neoriginalita

7. října 2016 v 19:50 | Nindë |  Vážná věc


Ahoj :) Dnes bych tu chtěla probrat téma, kterému se ve své hlavě věnuji už dost dlouho a tím tématem je NEORIGINALITA.

V dnešní době se předdevším mladí lidé snaží být co nejoriginálnější. Není to tak vždy a není to jen u mladých. Já vím, že je každý jiný, ale snažit se být originální je dnes spíše neoriginalita, protože to chce každý druhý... no spíše třetí :D

Nedavno jsem jela tramvají a zpozorovala jsem dívčinu naproti mě. Vypadala mile i když měla zrovna zapnutý bitch face. Na další zastávce nastoupila další holka. Znova jsem se podívala na dívku přede mnou. Byly si velmi podobné! Jak těžkým makeupem, tak i stylovou černou bundou, bílým trikem, černými kalhoty ba i značkovými botami. Obě držely iphone a poslouchaly hudbu ze sluchátek. Kdyby zjistily jak jsou si podobné, nebyly by z toho nadšené. Protože žádná z nich přece nechce vypadat (ani podobně) jako někdo další, vždyť je to moderní nebýt jako ostatní.

Já sama jsem si dlouho myslela, že originalita je klíčem k úspěchu. Je, ale ne každý má na to se odlišit a stále být uznáván i když se tak moc liší. Když člověk vystupuje z davu, začínají se ozývat předsudky lidí a s tím kritika a někdy i radikální nenávist. Ne každý má na to vše snést a stále se lišit. A tak žijeme (podle mě) ve světě myšlenkové originality, kdy si každý myslí, jak je originální a přitom se snaží nevybočovat. Ale když nevybočíš z řady, tak si tě nikdo nikdy nevšimne.

Ani nevím, jestli mám nebo nemám doporučit být originální. Je mi jedno jak budeš chtít vystupovat. Když nebudeš originální, nejspíš kolem tebe projdu bez povšimnutí (nemusí být nutně pravda... často mě zaujmou i obyčejní lidé). Když budeš originální, nemusí se mi tvá osobitost líbit. Takový je dnešní systém a já jsem jeho součástí stejně jako ty.

Štrůdl

Hezké originální i neoriginální dny ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 35.4% (28)
Jenom mírně 25.3% (20)
Jo a jak... 13.9% (11)
Blu blu blu blu blu 25.3% (20)

Komentáře

3 Iris Iris | 18. ledna 2017 v 2:05 | Reagovat

Asi nejlepsi cestou, jak byt opravdu originalni, je se o to vubec nestarat. Jednou jsem si vsimla mezi spoustou lidi, ze jsem jedina, kdo nema obarvene vlasy. Clovek je originalni od prirody, stylem a vsim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama