Jsem jen stroj?

26. října 2016 v 11:14 | Nindë |  Téma týdne


Čáu! Rozhodla jsem se vymyslet něco na nové téma týdne, ale opět mi na něm rozčiluje slovo naší (nerada mluvím za ostatní), tak si ho přeměním na mojí...

...................................................................................................................................................................
Svět je jen mojí představou:
Někdy přemýšlím nad tím, že co se právě děje se mi jen zdá, možná ani ne mě... možná někomu jinému. Možná se po smrti prostě rozplynu a budu čekat dokud dotyčný opět usne a já se opět objevím. Co když se už neobjevím?

Když začnu přemýšlet o smrti a co je pak, tak mám někdy takovou podivnou náladu. Začnu přemýšlet nad tím, zda jsem skutečně tvořena jen atomy a ničím jiným. Mě to přijde zvláštní. Nejsem stroj, ale věda jakoby mi říkala, že jsem. Jsem tvořena ze součástek. To co dělám ovlivňují chemické látky a jejich reakce. Jako bych nebyla nic víc než stroj, který čím starší je, se víc opotřebovává, až přestane fungovat.

Já si nemyslím, že jsem jen stroj, já věřím, že jsem něco víc. Já tuším, že se ve mě točí duše. Něco, co prostě existuje a není ničím tvořeno. Žádnými prvky. Žádnými elektrony, protony a neutrony. Duše je něco víc. Duše je život. Je to něco kouzelného, magického. Něco, co nelze chápat a nalézt. Ale existuje to v nás.

Duše neumírá s námi. Duše jen přeletí do jiného těla a tam bude žít dál. Teď jen přichází otázka, zda my jsme duše, nebo jsme tělo. Já chci být duše. Já nechci, aby mě duše opustila. Já chci s ní být spojena navždy, nejlépe.
...................................................................................................................................................................

Tak to bylo spíše takové filozofické, ale snad ti to nevadilo :) A jak to máš ty se smrtí? Přemýšlíš nad ní rád, nebo se vyhýbáš takovému tématu?

Med

Příjemný, neděsivý den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád sám sebe?

Ano! Zbožňuju se :3 57.1% (4)
Nijak zvlášť 0% (0)
Ne :( 14.3% (1)
Nevim, takže ovesná kaše 28.6% (2)

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. října 2016 v 12:06 | Reagovat

Já věřím v to že po smrti ještě něco bude...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama