Světlo a stín

27. září 2016 v 19:53 | Nindë |  Téma týdne


Čáu! :) Pro mě je pravým tématem týdne světlo a stín, takže o tom budu psát tak jako tak, protože jsem co? Rebel! Správně :D (moc se omlouvám všem, kdo jsem přišli za tématem oprátka ze strachu)

Od začátku školního roku jsem začala chodit na výtvarný kurz a tam nás má na starosti skvělá vyučující, které i tykáme a nemusíme se (co se slovníku týče) výrazně omezovat. Já teda nemluvim sprostě, když už sprostě tak jenom šepotem zakřičim Kur*a (co když to je kurňa, že? :D no dobře... kurňa říkam i normálně nahlas ._. a to dost často). No každopádně tam nám "naše paní čitelka" dost důrazně vysvětlila, že černá ani bílá nejsou barvy, ale že je to jen světlo a stín a že tak s nimi máme zacházet ve svých dílech. Tak a teď mi poděkuj, že jsem tě něco naučila :D

Na světlo a stín se dá také pohlížet jako na dobro a zlo. A jak už nejspíš víš, tak dobrem a zlem se zabývá kultovní Jin-jang. Přeneseně představuje, že v každém stínu je světlo a v každém světle je stín a to je jedno z nejmoudřejších mouder, které znám. Sama jsem si z něj ovšem nikdy nevzala výrazné poučení do života. Vždy vidím v tom zlém stínu jen zlo. Nějakým záhadným způsobem mi to světlé dobro uniká. Takže jestliže nemám někoho ráda, tak v něm vidím jen stín a světlo nevidím a nebo nechci vidět. Samozřejmě to funguje i naopak, když si nechci přiznat, že někdo, kdo je podle mě dokonale dobrý, tak má i stinnou stránku, kterou prostě odmítám vidět.

To by bylo vše pro tento článek. Klidně mi napiš do komentářů, jestli taky občas nedokážeš vidět dobro ve zlu a zlo v dobru :)

Kuřecí tortila

Skvělé stinné i světlé dny ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 35.4% (28)
Jenom mírně 25.3% (20)
Jo a jak... 13.9% (11)
Blu blu blu blu blu 25.3% (20)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama