Sebeláska

21. září 2016 v 21:25 | Nindë |  Vážná věc


Čáu :) naprosto nevím, o čem bych měla teď psát. Cítím se tak nějak nijak :D Trochu prázdně, trochu smutně a nevím přesně čím to je. Ale nejspíš to bude způsobený prohlížením fotek na instagramu. Znáš to... projíždíš profily ostatních a vyskakuje ti tam stále hezčí a hezčí lidi než si myslíš, že jsi ty? Pokud ne, tak ti závidím, protože to se u mě děje, občas si přeju, abych nebyla nebo byla taková a maková. Ano moje tělo mám po rodičích, ale i na nich vidím, že nejsou dokonalé vzory krásy, ne že by to nějak ovlivňovalo jejich osobnost, jen vím, že nejsou nejhezčí z nejhezčích, takže ani já ne. Ale tak kdo je nejhezčí ze všech, že?

Teď mám chuť mít na zádech ulitu a jít se do ní schovat a litovat sebe sama, ale tak co by se zlepšilo, že? Musím se naučít žít bez ulity. "Naučit se mít ráda sama sebe." To je taková ta klasická věta, kterou všichni říkají, ale já si nemyslím, že se tím něco vyřeší, protože člověk se to nemá učit! Člověk se má mít rád takový jaký je. Žádné učení. Učení je dost ve škole. Je zbytečné se učit něco, co by mělo být (a někde určitě je) v každém z nás. Když se někdo jen naučí mít sám sebe rád, tak klidně někdo může příjít, podkopnout jeho vypěstovanému sebevědomí nohy a dotyčný je v háji. Nenene... sebeláska by měla být v tobě vrostlá a vystužená, tak aby s ní nikdo ani nehnul.

Sebeláska je jedna z věcí, která mi v krizových situacích chybí, ale stačí mi se na pár minut zamyslet a uvědomit si že jsem a to je nejdůležitější. Měla bych být svému tělu vděčna, že mi vůbec umožňuje zdravě fungovat. To tělo ve kterém jsem je mé a jen mé. Jiná duše v něm sídlit nemůže. Je mé a dokud je vše na něm v pořádku, tak mám být za něj ráda a ne si myslet, jak je hrozné. Není hrozné, je super, i když se jinému člověku může zdát děsné.

Doufám, že toto mé mentorování ti k něčemu bylo a cítíš se nyní ještě o něco lépe. Pokud ti to přišlo jako zbytečné plýtvání slov, tak ti blahopřeji, protože ty se fakt máš rád a tak to ode mě nepotřebuješ připomínat :)

Ceasar salát

Krásné dny ve vlastním těle ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád sám sebe?

Ano! Zbožňuju se :3 57.1% (4)
Nijak zvlášť 0% (0)
Ne :( 14.3% (1)
Nevim, takže ovesná kaše 28.6% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama