První týden školy

9. září 2016 v 20:36 | Nindë |  Vážná věc


Čáu! Tak jsem přežila... zatím jsem ale jen na prahu toho pekla. Z toho nadpisu i úvodu lze poznat, že bych ti ráda pověděla o svém prvním nudném týdnu zpět ve škole (nakonec to tak moc o tom týdnu nebude :D)

Chodím na gympl do druháku a jsem tam už šestým rokem, takže tam nejsem úplný nováček. Počet spolužáků se značně snížil, i když ne na trvalo :) Dnes jsme už dokonce psali první test z matiky. Funkce jsou svině ti řeknu... Nikdy je asi pořádně nepochopim a to se můžu snažit jak chci. No, ale tak doufám tak v dvojku, to je můj průměr... ale na jedničku bych se nezlobila :D

Možná že si řekneš, že jsem šprtka... Ani nevím, jestli ti to mám vymlouvat. Učení mě zas tak moc nebaví, ale na testy atd. se učím. Nekašlu na školu a snažim se dostávat dobré známky. Jestli je to pro tebe definice šprtky, tak ano jsem šprtka, ale nemyslim si, že je něco špatného na tom se snažit. Snažím se co nejmíň prokrastinovat a dobře si rozložit čas, aby se ze mě stala pilná, průměrná studentka. Netoužím po tom být premiantkou.

Co, ale nesnáším, když někdo je takový ten vlezdoprdelka učitelům... prostě je takový "pet" v angličtině :D jednoduše podlejzáčky nemám ráda. Nechápu je a ani nechci.

Kolektiv co nám zůstal ve třídě mám ve směs ráda i když pár vyjímek se najde. Co mě ovšem také vytáčí jsou malí primáni (okolo 11 let)... nedokážou zavřít (s dovolením) hubu, nebo se bavit potichu. Sedět u nich v jídelně je za trest, protože člověk neslyší, co mu říká člověk vedle. Ale je hezké, že jsou menší než já a je snadné je předběhnout ve frontě, potože si prostě nedovolí protestovat :D

Ve dvou třetinách předmětů se stále moc neučíme, nebo toho není moc. V té zbývající třetině už člověk píše v podstatě celou hodinu jen poznámky a v některých případech, třeba na biologii člověk ani nestačil dopsat první informaci, co řekl učitel a už říká další, takže se pak musím spoléhat na spolužačku sedící vedle a když ani ona neví, tak tím mluvením přijdeme o další dvě informace. Učitelé by jsi mohli uvědomit, že jsme ještě třída, která většinově nosí sešity a tak nedokážeme zapisovat tak rychle, jako bychom to zvládli na počítačích.

Mám za sebou jeden týden a už se těším na nějaké ty prázdniny. Ale tak víkendy jsou taky dobré odpočinutí. Zajímalo by mě, jaký byl tvůj návrat do školy a pokud žádný nebyl, tak mi alespoň můžeš napsat, co jsi měl na škole nejraději :)

Pouťový koláč

Krásné školní i neškolní dny ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vii Vii | 11. září 2016 v 13:18 | Reagovat

Reakce na výzvu v článku XD:
Můj návrat do školy byl podobný-V pátek jsme psali 1. test z matiky, na látku z minulýho roku (Fakt žůžo XD). Sice jsem mladší než ty, (4. rok na gymplu) zato pohled na primány mám stejný. Jen díkybohu, že tenhle tejden měli ještě nějakej seznamovací kurz či co, a tak přišli do školy až ve čtvrtek a v pátek (Z mé strany trošku tichá závist). Bohužel u nás jsou aktivní nejen primáni, ale i sekundáni(to jsou zase velcí chytači pokémonů...). Ve třídě je většinou nálada před bodem mrazu.A tak no. Zkrátka gymnázium XD. ( A to slovo "výběrová škola" se u nás taky moc nepotvrdilo XD.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama