Překvapení na horských cestičkách

2. září 2016 v 21:33 | Nindë |  Vážná věc


O prázdninách jsme byli ve Slovinsku a tak jsme se rozhodli vyšlapat na horu Vogel. Lanovka nás vyvezla do 1535 metrů nad mořem a my začali poctivě šlapat. Byla to moje první velká túra a tak mě pár věcí překvapilo.

Trochu ale jen trochu mě překvapilo, když jsem uviděla pást se krávy kousek od stanice lanovky. Na ně jsem zvyklá z chalupy a tak mě nijak neznepokojovaly a šli jsme dál. Musím říct, že tolik malých zvířecích exkrementů jsem dlouho neviděla. Jakože vážně... bobky všude.

(to jsem ten obrázek ořízla)

Dost dlouho jsem dumala nad tím jakého zvířátka by mohly být. Napadali mě zajíci a pododobně, ale o asi kilometr dál se ukázalo, že jsou to ovčí bobky. Ovečky si u cesty vesele schovávaly hlavy do keřů a nejevily o nás nijaký zájem.Šlo se dál a dál a najednou ej hle. Kozy na cestě. Opravdu ležely na cestě a já se jich upřímně bála. Nebo spíše měla jsem vůči nim respekt. Přece jen jejich rohy půl metru ode mě a netušila jsem, co se jim honí hlavou.Cestou jsem si asi tak třikrát vyvrtla nohu, protože ta cesta byla z kamenů/kamínků, který neskutečně klouzaly, když na ně člověk šlápl. Jo a asi mam divný nohy, protože jsem si permanentě kopala do kotníků. To bylo asi těma úzkýma cestičkama. Nechtěla jsem zrovna úpně uklouznout.Z časové tísně, jsme sice nevyšli na vrchol Voglu, ale stějně výhledy byly nádherný i ze Šiji (hora před Voglem).Cestou zpět jsme opět míjeli krávy a byli jsme svědky toho, jak si jedna kráva úlevně vyprázdnila měchýř.Když jsme sjeli úplně dolů k parkovišti, tak jsem si teprve všimla, že mám dost spálené kolenní jamky a lýtka.

Takže moje rada. Namaž si nohy, i když jdeš na hory a dívej se cestou pod nohy, aby jsi něco nevyšlápl. Ale taky se někdy zastav a pořádně si užij ty výhledy :)

Tzatziki

Klidný den ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodíš rád po horách?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)
Nevím 66.7% (2)
Pff... budu rebel a kliknu sem, protože brambora 33.3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama