Co to má znamenat?!

18. září 2016 v 16:13 | Nindë |  Téma týdne


Hoj :)

"Strážce naší doby". Co to má sakra být? Hned na začátku se to pokusím rozebrat, takže...

"Strážce" je někdo, kdo něco stráží. Což v podstatě zamená, že něco brání či hlídá. Teď je otázkou, jestli zlo stráží zlo a nebo dobro stráží dobro a nebo dobro stráží zlo a nebo naopak. Strážce totiž ne vždy hlídá něco dobrého, stačí se podívat do historie, jak strážci stojí před žaláři s nebezpečnými vězni, nebo se koukni do pohádek, jak tam zloduši chrání uloupené zlato. Takhle samotatné slovo "strážce" je tedy velmi subjektivní a proto se jdu hned podívat na zub druhému slovu.

"Naší". Naše, čí? My... kdo my? My, všichni lidé? My, češi? My, já a ty? My, puberťáci? My, kdo? Tohle je taky dost subjektivní, netuším koho přesně se to týká. Ale tak co to poslední slovo...

"Doby". Doba je delší časový úsek. neví se přesně jaký, takže taky velmi subjektivní a nepřesné. Doba může být hodina, když na někoho čekáme. Doba můžou být měsíce, než rostlina vykvete apod.

Takže abych to shrnula. Slova jsou velmi subjektivní samostatně a když je spojíš, tak někdy nejsi o nic rozumnější. Já slovnímu spojení "Strážce naší doby" nerozumím ani po rozebrání. I když jsem uviděla vnitřnosti toho spojení, tak nejsem o nic moudřejší. Nevím, co tím chtěl básník říci. Žádný strážce není, není co by nás hlídalo, není co by nás chránilo. Není žádný my, protože nevím kdo my a nevím kdy, protože kdy je ta doba? Nějak jsem ti nastínila můj zmatek. Takže už by jsi měl chápat, proč nevím, co je to za podivný téma týdne, který mi nedává smysl.

Nevim, jestli si někde neprotiřečím, je možné že jo. Kdyby jsi měl nějaké připomínky, tak mi napiš do komentářů :)

Špagety s bazalkovým pestem

Hezký den plný pochopení ti přeje, tvá Nindë


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děsí tě být jiný?

Hahaha... ani trochu 33.8% (26)
Jenom mírně 26% (20)
Jo a jak... 14.3% (11)
Blu blu blu blu blu 26% (20)

Komentáře

1 Clariena Clariena | Web | 18. září 2016 v 20:08 | Reagovat

Od toho je Téma týdne, každý ho může pojmout a pochopit (nebo nepochopit) jinak. Podněcuje lidi k zamyšlení, proto ani nemusí dávat smysl, protože vždycky se nakonec najde někdo, kdo mu smysl dá :)

Ale ten rozbor slov byl na jedničku ;D

2 Nindë Nindë | Web | 18. září 2016 v 20:56 | Reagovat

[1]: Jak vidíš, tak já se opravdu zamyslela :D doufám, že někomu smysl dává... jinak děkuji za pochvalu mého rozboru :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama